Eno 17-18.3.2018

Enon ryhmänäyttely 17-18.3.2018

KUTSUKIRJE  (PDF)

lauantaina arvostellaan FCI 5 & 7/8
sunnuntaina  arvostellaan FCI 9 & 4/6

LAUANTAI 17.3. JOENSUU
Enon urheiluhalli, os. Purokyläntie 9, 81200 Eno.
FCI:n ryhmät 5 ja 7/8 myös pennut (7-9kk).
Järj. Rukaveden Erä, Uimaharjun koiraklubi, Kontiolahden Erämiehet, Kontiorannan Erä, Enon Eränkävijät, Ruukin Eränkävijät, Palovaaran Erämiehet.

TULOKSET ENO lauantai 17.3.2018 TÄSTÄ LINKISTÄ    

TULOKSET ENO sunnuntai 18.3.2018 TÄSTÄ LINKISTÄ

 

SUNNUNTAI

Best in Show (Markku Kipinä)
1. toyvillakoira
177 Haydee’s Nostalgia
om. Eija Halonen
2. suomenajokoira
117 Ruskametsän Evita
om. Markku Ekonoja Pello

RYHMÄ 4/6 (Leni Finne)

1. suomenajokoira
117 Ruskametsän Evita
om. Markku Ekonoja Pello
2. lyhytkarvainen kääpiöimäyräkoira
26 Cressfield`s Viva Las Maple
om. Eeva-Liisa Hoffrn & Marjukka Kuutti  Vuorela
3. grand basset griffon vendeen
56 Minskuhoffs Grand What A Wonder
om. Pirjo Spaak  Joensuu
4. karkeakarvainen mäyräkoira
15 Tappijalan Miss Maaninka
om. Riikka Leskinen & Janne Valta Käärmelahti

RYHMÄ 9 (Markku Kipinä)

1. toyvillakoira
177  Haydee’s Nostalgia
om. Eija Halonen
2. maltankoira
144 Adesso Nessun Dorma Dell’antica Storia
om. Sisko Ekonoja Pello
3. tiibetinterrieri
175 Challenge Me Of Darkness
om. Susanna Rusanen Kajaani
4. ranskanbulldoggi
235 Tanderoza Mr Mommox
om. Tanja Leppäniemi Hyllykallio

PARAS VETERAANI (Irina Poletaeva)

1. beagle
72 Cardiem Colours I Love
om. Satu Laitinen Kangaslampi
2. petit basset griffon vendeen
80 Prinzlands Trademark
om. Sari Romi Espoo
3. dalmatiankoira
84 Ottopojan Aapo
om. Terhi Nevalainen Kuopio
4. pitkäkarvainen mäyräkoira
42 Festuca Cinerea
om. Maire Koponen Eno

PARAS KASVATTAJARYHMÄ (Irina Poletaeva)

1. bolognese
505 kennel Bounien
kasv. Erja Nieminen& Eveliina Sinervo, Nummela
2. pitkäkarvainen mäyräkoira
501 kennel Taxmania
kasv. Makkonen-Mönkkönen Maarit, Ylämylly

 

LAUANTAI

Best in Show (Leni Finne)

1.jämtlanninpystykorva
114 Hupeliahon Eri Riesa KVA&MVA
om. Anna Eronen & Santeri Eronen  Luhtapohja
2.cockerspanieli
332 Finemoon Hidden Love C.I.B FI MVA FI JVA EE MVA SE JVA
om. Virpi Martiskainen  Eno

RYHMÄ 5 (Markku Kipinä)
1.jämtlanninpystykorva
114 Hupeliahon Eri Riesa
om. Anna Eronen & Santeri Eronen  Luhtapohja
2. samojedinkoira
157 Akemoss Kolttonen
om. Satu Härkönen & Sirpa Laitinen  Pieksämäki
3. harmaa norjanhirvikoira
59 Ritokorven Hiski
om. Martti Nuutinen  Pankakoski
4. keeshond
24 Jukkeijan Aarre Arvaamaton
om. Jukka Lääkkölä & Eija Lääkkölä  Kuivaniemi

RYHMÄ 7 & 8 (Irina Poletaeva)

1.cockerspanieli
332 Finemoon Hidden Love
om. Virpi Martiskainen  Eno
2. amerikancockerspanieli
334 Truly Yours Heart Of Gold
om. Tanja Elo  Ylämylly
3. karkeakarvainen saksanseisoja
228 Pitkän Sushukka
om. Titta Pitkänen & Kari Tossavainen  Kuopio
4. labradorinnoutaja
300 Strongline’s Zeventh Heaven
om. Veera Nuutinen & Heidi Kärkkäinen  Lieksa

PARAS VETERAANI (Markku Kipinä)

1 .karkeakarvainen saksanseisoja
228 Pitkän Sushukka
om. Titta Pitkänen & Kari Tossavainen  Kuopio
2. sileäkarvainennoutaja
387 Celtair No One Like Me
om. Kaisa Tiimo
3. islanninlammaskoira
128 Punapihlajan Meyla
om. Soila Kukkola  Kuopio
4. kultainennoutaja
430 Goldfellow Aquamarine
om. Minna Siitonen  Joensuu

PARAS KASVATTAJARYHMÄ (Jouko Leiviskä)

1.karkeakarvainen saksanseisoja
504 kennel Pitkän,
om. Pitkänen Titta, Kuopio
2. harmaa norjanhirvikoira
501  kennel Ritokorven
om. Nuutinen Martti, Pankakoski
3. sileäkarvainennoutaja
509 kennel Harvahampaan,
om. Mikko Saastamoinen, Hämeenlinna