Parkano 30-31.1.2016

 Tulokset lauantai

Tulokset sunnuntai

30.1 PARKANO

Parkanon urheilutalo, Niementie 10, FCI 2 & FCI 3, järj. Parkanon Erämiehet, Lapinnevan Eränkävijät, Vuorijärven metsästysseura ja Susiperän metsästysseura. Arv. alkaa klo 10.00.
Tässä näyttelyssä ei arvostella pentuja.

Tiedustelut: Ilmoituksia koskevat tied. ark. klo 15-19 puh. 040-41 71 501 tai
info @ bob-brand.fi .
Muut tiedustelut  ari.sillanpaa @ ippnet.fi .

Parkano ryhmänäyttely          30.1.2016

 

BEST IN SHOW Tuomari Paavo Mattila

BIS 1.          

tiibetinmastiffi
Barnedi Erhard
om.Leo Tuisku Vaasa

BIS 2.          

glen of imaalinterrieri
Stoubhard Cutie Pie At Gleann
om.Tiina Assinen & Scott Richards Jumesniemi

 

Ryhmä 2             

Tuomari: Markku Kipinä

  1. tiibetinmastiffi
    Barnedi Erhard
    om.Leo Tuisku Vaasa
  2. hovawart
    Pirrelina Deliah
    om.Elina Croon Viiala
  3. newfoundlandinkoira
    Vaskipuron Helga Hirmuinen
    om.Marja Savioja Isojoki
  4. rottweiler
    Kovan Onnen Power
    om.Minna Vilen Sastamala

 

muut rotunsa parhaat koirat

apinapinseri
Baumeister Lutscher
om.Heli Honka & Timo Äijälä Singsby                                          

appenzellinpaimenkoira
Alpenhirts Liza Brown
om.Päivi LehtonenVaskio

bernhardinkoira lyhytkarvainen
Para Bull Sokka Irti
om.Mari-Susan Asunmaa & Timo & Jonna Kivistö Koura

bernhardinkoira pitkäkarvainen
Kleinbarons Hufflepuff
om.Jonna & Timo Kivistö Mäyry

berninpaimenkoira
Tulipanos Berni Newsmaker
om.Tiina & Johny Salonen Tampere

bokseri
Playbox’s Flaming Diamond
om.Leena Heikkilä Valkeala

broholminkoira
Aesir’s Gunhil
om.Aija Seppänen Jäniksenlinna

bullmastiffi
Bulldale Medeia Minima
om.Emmi Haakana Sastamala

dobermanni
Rockslope’s Jammin’ Janus
om.Johanna Rahkola & Anssi Männistö Parkano

englanninbulldoggi
Möwens Prince William
om.Rami Rajamäki & Harri Reimari Turku

isosveitsinpaimenkoira
Land Rover From Swiss Star
om.Rea Gussander & Merete Oja Iittala

kanariandoggi
Grandes Guardia’s Valkyrie
om.Anette Kujala & Marianne Kojo Pori

kääpiöpinseri
Pinserella’s Soft Velvet
om.Johanna Penttinen Preitilä

kääpiösnautseri, musta
Nouzers Mysterious Black
om.Anna-Mari Kahala Eura

kääpiösnautseri, musta-hopea
Herttuattaren Cheri
om.Sanna Herttua-Laiho Noormarkku

kääpiösnautseri, pippuri/suola
Backout’s Zoltan
om.Outi Piri Pori

landseer
Raigomillin Choco
om.Marika Pihlajamäki & Satu Mäkelä Ikaalinen

leonberginkoira
Zapparal`s Chocolate Chunk
om.Jatta Uusi-Viitala Tuomikylä

pyreneittenkoira
Chenespace Xyla
om.Johanna Luoma Kotala

pyrenneittenmastiffi
Taran Maskin Klaara
om.Henriikka Kärnä Vaskuu

snautseri, pippuri/suola
Doctor’s Order Kevin Keegan
om.Vuokko Isoranta Palokka

suursnautseri, musta
Berberana
om.Miia Tommila Pori

tanskalais-ruotsalainen pihakoira
Blacken Candy Crush Saga
om.Rita Wilenius Ylinen

tanskandoggi, keltainen/tiikeri
Red Rublev My Little Pony
om.Leena Lappalainen Kemiö

tanskandoggi, musta/harlekiini
C’mon Princess Of The Ring
om.Miia & Artturi Kankeri Nakkila

tanskandoggi, sininen
C’mon One And Only
om.Taina Kopra Nukari

venäjän mustaterrieri
Juger Edelweiss Naslednik Prestola
om.Paula & Jan Heikkinen Vaasa

 

Ryhmä 3             

Tuomari: Maija Mäkinen

  1. glen of imaalinterrieri
    Stoubhard Cutie Pie At Gleann
    om.Tiina Assinen & Scott Richards Jumesniemi

2,. jackrussellinterrieri
Let’s Rock Be Pop A Lula
om.Hanna-Maija Mäkelä Honkola

  1. kettuterrieri sileäkarvainen
    Foxrod The True Fighter
    om.Johanna Sjöberg & Marjo Veikkola Laitila

4.yorkshirenterrieri
Helmidge Mercedes
om.Tanja Makkonen Seinäjoki

 

muut rotunsa parhaat koirat

airedalenterrieri
Extempore Private Pleasure
om.Tiina & Erkki Ilola Eura

amerikanstaffordshirenterrieri
Dok’s Pride Rough Diamond
om.Maria Junno & Kristel Vo~su Kaipola

bedlingtoninterrieri
Cuenta’s Bahiyya
om.Suvi Kuivanen Vantaa

borderterrieri
Irade’s Fin-Anssi
om.Outi Palomäki Tampere

brasilianterrieri
Wildrunner’s Say My Name
om.Anu Paarlahti-Suojanen Nakkila

cairnterrieri
Prankster’s Black Ruby
om.Helena Haverinen Helsinki

dandiedinmontinterrieri
Zimyrs Zidi Midi
om.Päivi Iloviita Vaasa

irlanninterrieri
Devilish Faiche Mor
om.Veikko Huuska Ikaalinen

kettuterrieri karkeakarvainen
Topgun Golden Rule
om.Airi Vilppula Karjaa

kääpiöbullterrieri
Bullbugbear’s Cosmopolitan
om.Nina Paakkari Kontio

norfolkinterrieri
Fontanesi Diamond Geezer At Jaeva
om.Kirsi Nieminen Saarentaus

norwichinterrieri
Rivale Aramis
om.Merja Mäntylä Seinäjoki

parsonrussellinterrieri
Pitmywits Let It Shine
om.Aleksi Haartela Seinäjoki

saksanmetsästysterrieri
Karhunpojan Uka
om.Susanna Maja Jämijärvi

silkkiterrieri
Amaqueen’s She Is Amazing
om.Heli Honka Singsby

skotlanninterrieri
Serein Gleditzia
om.Mervi Mäkipää Sahalahti

skyenterrieri
Finnsky Starlet
om.Tiina Heino Nakkila

staffordshirenbullterrieri
Ironsky Bond Of Life
om.Pauliina Jussila Jalasjärvi

walesinterrieri
Upos Inca Legend
om.Katja & Timo Ojala Neuvoton

vehnäterrieri
Wheatstone Passion
om.Ann-Britt Aspholm Laihia

 

Veteraanit           

Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

  1. kääpiöpinseri
    Pinserella’s Masterpiece
    om.Johanna Tammiala Riihikoski
  2. snautseri, pippuri/suola
    Doctor’s Order Kevin Keegan
    om.Vuokko Isoranta Palokka
  3. jackrussellinterrieri
    Let’s Rock Be Pop A Lula
    om.Hanna-Maija Mäkelä Honkola
  4. newfoundlandinkoira
    Vaskipuron Tähtisade
    om.Marja Savioja Isojoki

muut rotunsa parhaat veteraanit

bedlingtoninterrieri
Tanzara Odessa
om.Suvi Kuivanen Vantaa

brasilianterrieri
Beautiful Beast Barracuda
om.Pirjo Ylösmäki Vaajakoski

hovawart
Amix Cheremchina
om.Paula Sievilä Lappi

irlanninterrieri
Devilish Antarctica
om.Saara Rantapuu Espoo

tanskandoggi, sininen
Bonel Zara Odessa
om.Tiina Moilanen Mutala

vehnäterrieri
Wheatstone Lauren
om.Ritva Ranta Laihia

Kasvattajat         

Tuomari: Tapio Eerola

  1. kääpiöpinseri
    kennel Pinserella’s
    om.Johanna Tammiala Riihikoski
  2. berninpaimenkoira
    kennel Xantran
    om.Anna Mansoniemi Parkano
  3. vehnäterrieri
    kennel Wheatstone
    om.Ritva Ranta Laihia

muut rotunsa parhaat kasvattajaryhmät

bokseri
kennel Playbox’s
om.Krista Puhakka Heinlahti

31.1 PARKANO

Parkanon urheilutalo, Niementie 10, FCI 5 & FCI 9, järj. Parkanon Erämiehet, Lapinnevan Eränkävijät, Vuorijärven metsästysseura ja Susiperän metsästysseura. Arv. alkaa klo 9.00.
Tässä näyttelyssä ei arvostella pentuja.

 

Parkano ryhmänäyttely          31.1.2016

 

BEST IN SHOW Tuomari Tanya Ahlman-Stockmari

BIS 1.          

samojedinkoira
Agrarium Cool Chancy Clayton
om.Kaija & Pekka Remesaho Toholampi

BIS 2.

tiibetinterrieri
Kiranas Kharesse
om.Satu Maunu Loimaa

Ryhmä 5

Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

  1. samojedinkoira
    Agrarium Cool Chancy Clayton
    om.Kaija & Pekka Remesaho Toholampi
  2. akita
    I’yufa Des Seigneurs D’orient
    om.Heidi & Karoliina Alatalo Aura
  3. jämtlanninpystykorva
    Mustikkaharjun Jopi
    om.Paavo & Pekka Jalkanen Suonenjoki
  4. pomeranian
    Pannacotta Of Pomeranian World
    om.Päivi Paajanen Lempäälä

muut rotunsa parhaat koirat

alaskanmalamuutti
Garcon Perfect Pearl
om.Susanna Virtanen Vesivehmaa

amerikanakita
Kallionahteen Hokkuspokkus
om.Sanna Pihlajaviita Lapinneva

basenji
Klassic’s Daydream Beliver
om.Tiina Vesterinen & Marjukka Anttila Espoo

chow chow
Flameborough Annebel
om.Anne & Hanne Hyytiä & Valtteri Niemi Valkeala

eurasier
Fridlyckans Ina Indiana
om.Anita Salin Pori

faaraokoira
Sawhorse’s Sharp Shooter
om.Mikko Ikonen & Alexius Pohjolainen Helsinki

harmaa norjanhirvikoira
Myrskogens Hyypiä
om.Jim Snickars Övermark

islanninlammaskoira
Ginfaxi’s Dagbjartur
om.Heidi Hautala Ilmajoki

itäsiperianlaika
Rajahiilen Pyrypallo
om.Päivi Ranta Keuruu

japaninpystykorva
Ejimechan
om.Kaija Hagman & Liisa Kellomäki Kuhmoinen

kainkoira
Funato Kamiyama Kaikokuro
om.Paula & Kai Kaarlampi Sastamala

karjalankarhukoira
Vanhankatajan Irni
om.Satu & Daniel Forsbacka Teerijärvi

kleinspitz, musta/ruskea
Basnauz Brown Sandra
om.Maiju Palomäki Ruha

kleinspitz, muun väriset
Emmaboda Roulette
om.Eila West Ytteresse

kleinspitz, valkoinen
Jenkkin’s Easy Show
om.Kristiina & Jorma Mäkelä Kihniö

lapinporokoira
Pakkaslaulun Mauno Maahinen
om.Jari Hyväluoma Jokioinen

lunnikoira
Silversound’s Tsingis-Kaani
om.Eija Keskinen Helsinki

länsigöötanmaanpystykorva
Danga’s Yoko Tsuno-F
om.Jari Mäki Tampere

mittelspitz, musta/ruskea
Hulmukan Neela
om.Tarja Tastula & Johanna Honkanen Jurva

mittelspitz, muun väriset
Tempore Fights Fires
om.Teija Hohtari Heinola

mittelspitz, valkoinen
Kastanjan Helga
om.Riitta & Timo Laine Pori

perunkarvatonkoira, pieni
Bay´s Bushyfur Challi Nawikuna
om.Minna & Timo Keskivinkka Jyväskylä

pohjanpystykorva
Naavan Triine
om.Ilkka Marttila Jalasjärvi

portugalinpodengo, sileäkarvainen, pieni
Beoline Floco De Neve
om.Petri Kangassalo Vähikkälä

saksanpystykorva, keeshond/wolfspitz
Eswood älvkarl
om.Antti Hakala & Marjo-Riikka Rimpisuo-Hakala Ylistaro

shiba
Kazakoshi No Yatsufusa Go Yokohama Atsumi
om.Sirpa Hannukainen Kaaro

siperianhusky
Arctic Power Cat De Luxe
om.Marjo Mäntylä Teuva

suomenlapinkoira
Jarfa’s Rakatau
om.Anne Artama & Jukka Hämäläinen Turku

suomenpystykorva
Kekkeruusin Uswa
om.Pauliina Mäkinen Kilvakkala

valkoinen ruotsinhirvikoira
Susu
om.Sami Rintamarttunen Nurmo

volpino italiano
Kiatime´s Remember Give Love
om.Kirsi & Johannes Holma Voltti

Ryhmä 9             

Tuomari: Veli-Pekka Kumpumäki

  1. tiibetinterrieri
    Kiranas Kharesse
    om.Satu Maunu Loimaa
  2. tiibetinspanieli
    Suvijan Adina
    om.Anne Marjamäki Ylöjärvi
  3. kääpiövillakoira ha/ap/pu
    Courtier’s Chic Blue Bayou
    om.Maria Kekki Alahonkajoki
  4. mopsi
    Montes Auri Lambent Blaiz
    om.Ulla Koppinen Inkoo

muut rotunsa parhaat koirat

bichon frise
Wyomaers Whatta Cat Dragged In
om.Katja Rahunen Vähikkälä

bostoninterrieri
Journey To Fame Des Gardiens Du Bois Clerbault
om.Pia Niitynpää Seinäjoki

cavalier kingcharlesinspanieli
Giggling Singing In The Rain
om.Saija Niemi & Maija Hautala & Anssi Tuhkanen Seinäjoki

chihuahua lyhytkarvainen
Mistyway All About Eve
om.Annaliisa Heikkinen & Anna Kujala Petäjävesi

chihuahua pitkäkarvainen
Björnstigens U Cant Touch This
om.Linnea Isaksson Piteå

coton de tulear
Villa Wanilla Clotilde
om.Riikka Leskelä-Pelander & Marina Väisänen Vesilahti

havannankoira
Sanillan Party Chick
om.Leena Toriseva Harjavalta

isovillakoira mu/ru/va
Joiner’s Quality Zahana Zadok
om.Kirsi Aalto Nurmo

japanese chin
Ice Isla’s Shimo Daiyamondo
om.Teija Kyllönen Ihode

keskikokoinen villakoira ha/ap/pu
Kaneli
om.Jenni Männikkö Seinäjoki

keskikokoinen villakoira mu/ru/va
Nutlee Jazz
om.Jaana Vanninen Lappeenranta

kiinanharjakoira
Moelmo’s On Top
om.Stina Strandsveen Brumunddal

kiinanpalatsikoira
Utopian Jevel Of Winter
om.Gunilla Heinonen Tammisaari

kingcharlesinspanieli
Katrill Bright Diamond
om.Tanja Niemistö Vaasa

kromfohrländer
Raasillan Champ
om.Petra Jokila & Waltteri Louhekallio Lempäälä

kääpiövillakoira mu/ru/va
Nefers Qu Quantum Artemis
om.Hilkka Nordenswan & Annukka Jarnola Akaa

lhasa apso
Diamella Lord Of The Rings
om.Jaana Karenmaa-Nurminen & Kati Aerila Eurajoki

maltankoira
Mindacaras Can’t Get Enough
om.Kati Heletoja & Pia Laurila Helsinki

papillon
Siljans Five Star Connection
om.Anne Huumo & Jenna & Noora Kaukola Ähtäri

petit brabancon
Tuulenvireen The Phantom Kit
om.Annaliisa & Helmi Häkkinen Jyväskylä

phalene
Connection Take The Mohairs
om.Noora Kaukola & Vesa Toivanen & Anne Huumo Ähtäri

prahanrottakoira
Always Guess Dark Diamond
om.Merja Vähätiitto Tampere

ranskanbulldoggi
Tanderoza Fabulous Felicity
om.Tommi Paavola & Tanja Leppäniemi Seinäjoki

shih tzu
Thaisu Made For Camelle
om.Kati Mäkelä Tervakoski

toyvillakoira
Nutlee Filippa K
om.Annina Kolehmainen Vantaa

venäjäntoy lyhytkarvainen
Vida Loca Ivan
om.Elina Huovilainen Leppäkoski

venäjäntoy pitkäkarvainen
Milyi Angel Zapah Strasti
om.Sanna-Maija Hahto Jokimaa

Veteraanit           

Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

  1. pomeranian
    Pannacotta Of Pomeranian World
    om.Päivi Paajanen Lempäälä
  2. amerikanakita
    Redwitch Dress To Impress
    om.Päivi Silomäki & Toivo & Mauri Lielahti Parkano
  3. tiibetinspanieli
    Down-Goblin Fernando
    om.Nina Nieminen Nuoramoinen
  4. cavalier kingcharlesinspanieli
    Capadeno Grace Cose
    om.Ralf Vikman & Nina Wilkman-Vikman Kolppi

alaskanmalamuutti
Thundersnest’s Morning-Star
om.Jani-Petteri Koivumäki Ilmajoki

basenji
Klassic’s Daydream Beliver
om.Tiina Vesterinen & Marjukka Anttila Espoo

bichon frise
Ladykiller’s Drama Queen
om.Hanna & Veera Ruhanen Valkeakoski

chihuahua lyhytkarvainen
Mini Fashion Floor It You Like It
om.Anna Lena Angeria Kalix

faaraokoira
Sawhorse’s Sharp Shooter
om.Mikko Ikonen & Alexius Pohjolainen Helsinki

griffon belge
Pacey Specially Yours
om.Suvi Palttala Tampere

islanninlammaskoira
Vuoreksen Zimba
om.Heidi Hautala Ilmajoki

itäsiperianlaika
Rajahiilen Pyrypallo
om.Päivi Ranta Keuruu

japaninpystykorva
Saarnion Kin’youbi
om.Paula Hautala Alajärvi

kiinanharjakoira
Sippelins Forever Yours
om.Minna & Timo Keskivinkka Jyväskylä

kleinspitz, muun väriset
Pienenpolun Lady Tuuli
om.Kirsi Lappalainen Lievestuore

mittelspitz, musta/ruskea
Mustanpaimenen Krista
om.Johanna Honkanen Espoo

mittelspitz, muun väriset
Krispesan Carina
om.Päivi Perälä Tampere

saksanpystykorva, keeshond/wolfspitz
Keestorpets Ultramarine
om.Johanna Koskinen Mustasaari

samojedinkoira
Talvituuli Peaceful Pearl
om.Susanna & Ari Neva Kangasala As

siperianhusky
Kukanoksan Samba
om.Linda Hautala Pojanluoma

Kasvattajat         

Tuomari: Tapio Eerola

  1. saksanpystykorva, keeshond/wolfspitz
    kennel Eswood
    om.Johanna Koskinen Mustasaari
  2. tiibetinterrieri
    kennel Hömpötin
    om.Marjukka Marttila Kainasto

muut rotunsa parhaat kasvattajaryhmät

bichon frise
kennel Ladykiller’s
om.Hanna Ruhanen Valkeakoski

itäsiperianlaika
kennel Rajahiilen
om.Päivi Ranta Keuruu