Parkano 3-4.2.2018

KUTSUKIRJE (PDF)

3.-4.2. PARKANO
Parkanon urheilutalo, Niementie 10, 39700 Parkano.
Lauantaina arvostellaan FCI ryhmä 5 (myös pennut 7-9kk).
Sunnuntaina arvostellaan FCI ryhmä 9
(myös pennut 7-9kk).

Järj. Parkanon Erämiehet, Lapinnevan Eränkävijät, Vuorijärven metsästysseura ja Susiperän metsästysseura.

BEST IN SHOW

  1. karjalankarhukoira
    Kuorikan Ritu
    om. Päivi Silomäki & Mauri Lielahti, Parkano
  2. tiibetinterrieri
    Chambanya U-Tshu Lamleh
    om. Janette Fröberg, Vinkkilä

RYHMÄTULOKSET LAUANTAI 3.2.

RYHMÄ 5

  1. karjalankarhukoira
    Kuorikan Ritu
    om. Päivi Silomäki & Mauri Lielahti, Parkano
    2. samojedinkoira
    Catch My Spirit’s First Mover
    om. Susanna Neva & Ari Neva  Kangasala As.
    3. suomenpystykorva
    Pykälän Metsän Valtias
    om. Tea Grönstrand  Luopa
    4. japaninpystykorva
    Ejimechan
    om. Kaija Hagman  Kuhmoinen

BIS-veteraani (Maija Mäkinen)

  1. pomeranian
    Baby-Doll´s Symbol Of Love
    om. Erja Nurmisto & Nea Nurmisto Tampere
    2. japaninpystykorva
    Ejimechan
    om. Kaija Hagman Kuhmoinen
    3. pohjanpystykorva
    Joutsenvaaran Nietos
    om. Kristiina Mäkelä & Jorma Mäkelä Kihniö
    4. lapinporokoira
    Kuurakuonon Onnensoturi
    om. Katja Huhtala Sastamala

BIS-kasvattaja (Markku Kipinä)

  1. pohjanpystykorva
    kennel Joutsenvaaran
    om. Kristiina Mäkelä  Kihniö
    2. akita
    kennel Kitano Kaze
    om. Jasmin Heinäaho Veneskoski

RYHMÄTULOKSET SUNNUNTAI 4.2.

RYHMÄ 9 (M. Pylvänäinen-Suorsa)

  1. tiibetinterrieri
    Chambanya U-Tshu Lamleh
    om. Janette Fröberg, Vinkkilä
    2. chihuahua lk
    Milone’s Good To Be Me
    om. Marjut Karvola, Vesanka
    3.tiibetinspanieliToyway Leight Vi-Vian
    om. Jouko Leiviskä, Varjakka
    4.lhasa apso
    Chic Choix Ta Sen Knockout
    om. Mimmi Tumppila, Tampere

BIS-veteraani (Markku Kipinä)

  1. lhasa apso
    Chic Choix Ta Sen Knockout
    om. Mimmi Tumppila  Tampere
    2. tiibetinterrieri
    Pindaros I’m In The Mood
    om. Niina Norima  Mynämäki
    3. havannankoira
    Torcedore’s Femenil Como Diva
    om. Heidi Kuoppala  Harjavalta
    4. chihuahua pk
    Baltic Delight Dulsineja
    om. Asta Liedes &  Tampere

BIS-kasvattaja (Maija Mäkinen)

  1. chihuahua pk
    kennel Little Phoenix’s
    kasv. Asta Liedes, Tampere
    2. havannankoira
    kennel Divanera
    om. Heidi Kuoppala, Harjavalta
    3. bolognese
    kennel Bounien
    om. Erja NIeminen, Nummela
    4.  tiibetinspanieli
    kennel Vuorenrinteen
    om. Satu Hirvi, Ryttylä
sukup luokka luettelonr keeshond,
tuomari Maija Mäkinen
U PEN 1 Millblow Easy Fellow 1 KP ROP-PENTU
N PEN 2 Ikurin Gratissima Filia 1 KP VSP-PENTU
N PEN 3 Millblow Everybody Loves 2.
U NUO 4 Millblow Come My Way EH 1
N NUO 5 Demicle’s Every Breath You Take EH 1
N AVO 6 Demicle’s Drop Dead Gorgeous ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT
N VAL 7 Storywood Northern Magic ERI 1 SA PN1 SERT ROP
kleinspitz, musta/ruskea,
tuomari Maija Mäkinen
N JUN 9 Lecibsin Mella POISSA
N JUN 10 Pasifixin Princess ERI 1
N AVO 11 Tempore Trivia Quiz ERI 1 SA PN 2 SERT FI MVA
N VAL 12 Tempore Ten Yards ERI 1 SA PN 1 ROP
kleinspitz, muun väriset,
tuomari Maija Mäkinen
U JUN 13 Basnauz Bt Christoffer HYL
N JUN 16 Magnumin Flash Games EH 3
N JUN 17 Picantin Estella H
N JUN 18 Ravasgang´s Be Miss Fancy ERI 2 SA PN 3
N JUN 19 Tirhan Jealous Sky ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
N NUO 20 Lecibsin Zenith EH 1
N NUO 21 Tirhan Bt Puzzed EH 2
N AVO 22 Emmaboda Ucarina ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT
mittelspitz, musta/ruskea,
tuomari Maija Mäkinen
U JUN 8 Litleo Vom Lenninger Tal ERI 1
U NUO 23 Hulmukan Quentin ERI 1
U VAL 24 Hulmukan Konsta ERI 2 SA PU 2
U VAL 25 Mylegend Black Jack ERI 1 SA PU 1 ROP
U VAL 26 Ticapon Hard To Love EH 3
N JUN 27 Sirbendur Destination ERI 1
N JUN 28 Solvaegens Nightwish EH 2
N NUO 29 Hulmukan Quenta ERI 1
N AVO 30 Ukontuulen Peikkotyttö POISSA
mittelspitz, muun väriset,
tuomari Maija Mäkinen
N PEN 31 Aureahof’s Careless Whisper 1 KP ROP -PENTU
U JUN 32 Solvargens Knight Of Hearts ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
U NUO 14 Nanouk Von Chandrapura H
U NUO 33 Ukontuulen Rosvo-Ritari ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
N JUN 15 Damirazin Erityisen Ihana EH 2
N JUN 34 Black Caesar´s Funky Girl EH 3
N JUN 35 Tupsulan Baileys Mantelinmakuinen ERI 1
N NUO 36 Nola Von Chandrapura ERI 1
N AVO 37 Mintgarden’s Eskilstuna ERI 1
N VAL 38 Pianata’s Butterscotch Caramel ERI 1 SA PN  1 VSP
N VET 39 Mintgarden’s Ursel ERI 1 ROP-VET
mittelspitz, valkoinen,
tuomari Maija Mäkinen
U AVO 40 Lecibsin Suosio EH 1
U VAL 41 Joutsenvaaran Zeppelin ERI 1
N NUO 42 Satasen Huuru-Nyandra ERI 1
pomeranian,
tuomari Maija Mäkinen
N PEN 43 Baby-Doll´s Black Point 1 KP ROP-PENTU
N PEN 44 Noble Art No Strings Attached 3.
N PEN 45 Vernisazh Mari Koko Shanel 2 KP
U AVO 46 Darikar Peregrine ERI 1 SA PU 1 SERT FI MVA VSP
U AVO 47 Fur Band Corsair Favourite Of Fortune ERI 3
U AVO 48 Morning Gifts Sir Enzo ERI 2
U VAL 49 Sweet Little Foxy Really Suspect ERI 1
N AVO 50 Clearmount Chillerton Beauty POISSA
N AVO 51 Fur Band Crown Jewel ERI 2
N AVO 52 Hanlait Rilla- Tianga EH 3
N AVO 53 PomBern Dazzling Diamond ERI 1 SA PN 4
N VAL 54 Noble Art Diamonds To Dust ERI 1 SA PN 3 VARA-SERT
N VET 55 Baby-Doll´s Symbol Of Love ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET
N VET 56 Taa Palati’s Felicitous Choice ERI 2 SA PN 2 SERT FI MVA
grosspitz, musta ja ruskea,
tuomari Maija Mäkinen
U PEN 57 Aki Vom Schlehengarten 1 KP ROP-PENTU
basenji,
tuomari Maija Mäkinen
U JUN 58 Bahaticca’s Half-Blood Prince EH 2
U JUN 59 Bulldobas Fredo ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
U AVO 60 Akaasia ERI 1
U AVO 61 Furahan Jacabo Jabari POISSA
N AVO 62 Ajibu Pennies From Heaven ERI 1 SA PN 1 SERT FI MVA ROP
N AVO 63 Ajibu Proud Mary POISSA
N AVO 64 Vanguardian Until All Hours EH 3
N AVO 65 Winner Time Zuri Hanishan ERI 2
portugalinpodengo, sk, pieni,
tuomari Maija Mäkinen
U PEN 66 Estorian Dusk Of Dellingr 1 KP VSP-PENTU
N PEN 67 Estorian Dawn Of Freija 1 KP ROP-PENTU
U NUO 68 Mate De Solemel ERI 1
N JUN 69 Beoline Prisioneiro De Azkaban ERI 1
N VET 70 Feuer Frei Adaga EH 1
faaraokoira,
tuomari Maija Mäkinen
U JUN 71 Red Calluna’s Moon Sparkle EH 1
N JUN 72 Red Calluna’s Hypnse EH 1
buhund, tuomari Maija Mäkinen
N NUO 73 Boethiah H
länsigöötanmaanpystykorva,
tuomari Maija Mäkinen
U JUN 74 Jaxonville Wiileesti Vaan POISSA
U JUN 75 Nordville He Is Your Brother ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
N JUN 76 Nordville Honey Honey ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
N NUO 77 Ihanhelmi Aito Frendi POISSA
N AVO 78 Cimillan Åsa Satutyttö H
N AVO 79 Nordville Famosa Femmina POISSA
japaninpystykorva,
tuomari Markku Kipinä
U PEN 80 Lumivyöryn Oikea Onnenpotku 1 KP ROP-PENTU
N PEN 81 Noblewhite Bellatrix POISSA
U JUN 82 Tähti Nallen Tadashi EH 1
U AVO 83 Snowpepper’s Actual Treasure ERI 1 SA PU 1 SERT FI MVA VSP
U VET 84 Nelivedon Aarre ERI 1 VSP-VET
N JUN 85 Don Camu’s Honey Hedwig EH 1
N AVO 86 Hajime ERI 2 SA PN 3 VARA-SERT
N AVO 87 Snowpepper’s Amazing Story ERI 1 SA PN 2 SERT FI MVA
N VAL 88 Akai EH 1
N VET 89 Ejimechan ERI 1 SA PN 1 ROP-VET ROP
N VET 90 Saarnion Kin’youbi  ERI 2 SA PN 4
chow chow,
tuomari Markku Kipinä
U NUO 91 Black Poppy’s Lovely Po ERI 1
U NUO 92 Riihikallion Viski H
N NUO 93 Riihikallion Vadelma ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
N NUO 94 Riihikallion Walokki H
N AVO 95 Riihikallion Pinjansiemen H
KASV 1001 kennel Riihikallion EI ESITETTY
lapinporokoira,
tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
N PEN 96 Suukkosuun Syömmen Täyttävä 1 KP ROP -PENTU
U VET 97 Kirjokannen Hurtti Ukko EH 2
U VET 98 Kuurakuonon Onnensoturi ERI 1 SA PU 1 ROP-VET ROP
N JUN 99 Suukkosuun Sydämen Valittu EH 1
N AVO 100 Cossaks Lapponiac Lawine POISSA
N AVO 101 Lumiturpa Suovilla AVO 1 SA PN 2 SERT
N AVO 102 Mintline`s Lucky Brave EH 2
N VAL 103 Sagaberran Sisnapunos ERI 1 SA PN 1 VSP
pohjanpystykorva,
tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
N PEN 104 Lumi 1 KP ROP-PENTU
U JUN 105 Merisavun Nemo ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
U NUO 106 Koivunevan Paroni ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
U AVO 107 Joutsenvaaran Xavi ERI 1
N JUN 108 Joutsenvaaran Aamun Avatar ERI 2
N JUN 109 Joutsenvaaran Aurinkoinen Ahku ERI 1 SA PN 2 SERT
N NUO 110 Korpikairan Erätyttö POISSA
N VAL 111 Joutsenvaaran Safran ERI 1 SA PN 1 ROP
N VET 112 Joutsenvaaran Nietos ERI 1 SA PN 3 ROP-VET
KASV 1002 kennel Joutsenvaaran 1 KP ROP-KASV
valkoinen ruotsinhirvikoira,
tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
N PEN 113 Tunturijärven June Halla 1 KP ROP-PENTU
amerikanakita,
tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
U JUN 114 Snowstory’s Kristian ERI 1
U AVO 115 Kallionahteen Hokkuspokkus ERI 1
U VAL 116 Kallionahteen Kössi EH 1
N JUN 117 Dangerous Beauty Art Mironoff HYL
N JUN 118 Kallionahteen Grace ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
N JUN 119 Kowhai Zerenge For Faith EH 2
N AVO 120 Inuline The Honey Roll ERI 1
N VET 121 Kallionahteen Ruusunen POISSA
KASV 1003 kennel Kallionahteen EI ESITETTY
shiba,
tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
U JUN 122 Kirmix Isao ERI 1
U AVO 123 Ai-We-Sed-So Kind Of Magic ERI 1 SA PU 2 SERT FI MVA
U AVO 124 Laggan Noriaki EH 2
U VAL 125 Chikashii Kamisama Subarashii ERI 1 SA PU 1 ROP
N JUN 126 Ryoko No Kuro Del Castelfalcino EH 1
N AVO 127 Arnica Montana Rei Shimura ERI 1 SA PN 1 SERT VSP
N AVO 128 F-Kenshy Ai Do ERI 2 SA PN 2 VARA-SERT
N AVO 129 Seon Geisha-Gabrielle ERI 3
etnankoira,
tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
U NUO 130 Vespinja’s Massimo, tuomari Veli-Pekka Kumpumäki POISSA
eurasier,
tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
U JUN 131 Lumikedon Gentlemanni ERI 1
U NUO 132 Karhunpesän Graniitti-Gugu ERI 1
U VAL 133 Karhunpesän Rento-Roope ERI 1 SA PU 1 ROP
N JUN 134 Steppen Hill’s Hawkwind EH 1
akita,
tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
U JUN 135 Kitano Kaze No Kazuya Go EH 3
U JUN 136 Kitano Kaze No Yoshimitsu Go ERI 2
U JUN 137 Kitano Kaze No Yuki-Kouichi Go ERI 1
U VAL 138 Masao Go Agokareno ERI 1 SA PU 1 VSP
N JUN 139 Izumi Gai Ayame ERI 1 SA PN 2 SERT
N JUN 140 Kitano Kaze No Jun Go POISSA
N JUN 141 Kitano Kaze No Kunimitsu Go ERI 2
N JUN 142 Vuorenvarman Tahtomattaan Tiikeri ERI 3
N NUO 143 Ookami Ava Hana EH 1
N VAL 144 I’yufa Des Seigneurs D’orient ERI 1 SA PN 1 ROP
KASV 1004 kennel Kitano Kaze 1 KP ROP-KASV
meksikonkarvatonkoira, keskikokoinen,
tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
U AVO 145 Gris Montenegro Fidel EH 1
meksikonkarvatonkoira, iso
tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
U AVO 146 Fame Factory’s Thoughest POISSA
alaskanmalamuutti,
tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
U JUN 147 Jääpuikon Sumuinen Vuori EH 1
U NUO 148 Jääpuikon Stratovarius EH 1
U AVO 149 Blackhawk Zadun Hosea Park ERI 1
N JUN 150
N AVO 151 Zadun Caramel Chupa Chups ERI 1 SA PN 1 SERT FI MVA ROP
N VAL 152 Luminous-Cameron-Diaz-Nuurvikin Of Selawik River POISSA
harmaa norjanhirvikoira,
tuomari Markku Kipinä
U PEN 153 Pussila Taku 1 KP VSP-PENTU
N PEN 154 Patolan Bessi 2
N PEN 155 Pussila Tuisku 1 KP ROP-PENTU
U JUN 156 Dahlholmens Qarhu ERI 1 SA PU 3 VARA-SERT
U JUN 157 Hirviantin Jarru EH 3
U JUN 158 Mäentaustan Vihtori ERI 2
U JUN 159 Reposaaren Ludvig EH 4
U NUO 160 Högdalens Pyry EH 2
U NUO 161 Pussila Vertti ERI 1
U AVO 162 Hiilloksen Oliver EH 1
U AVO 163 Kallionahteen Aatu EH 2
U AVO 164 Rokka H
U KÄY 165 Hepovaaran Roki ERI 3 SA PU 4
U KÄY 166 Kallionahteen Konrad ERI 2 SA PU 2
U KÄY 167 Karpaasin Jore ERI 1 SA PU 1 SERT FI MVA ROP
U KÄY 168 Messi H
U KÄY 169 Taranmuorin Topi EH 4
N JUN 170 Ahmalammin Beassi ERI 2
N JUN 171 Hepovaaran Nova H
N JUN 172 Mäentaustan Pella ERI 1 SA PN 1 SERT VSP
N JUN 173 S-H Jutsa´s Milla H
N JUN 174 Vähäsalon Elli EH 3
N NUO 175 Karpaasin Tiril EH 2
N NUO 176 Mettämiähen Tähti ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT
N AVO 177 Jena H
N AVO 178 Kallionahteen Aada ERI 1 SA PN 3
N AVO 179 Susinevan Ingrid EH 2
N KÄY 180 Elsa EH 2
N KÄY 181 Högdalens Peppi ERI 1 SA PN 4
N KÄY 182 Palokallion Kide POISSA
N KÄY 183 Susinevan Kielo H
itäsiperianlaika,
tuomari Markku Kipinä
U JUN 184 Ikisulan Roni ERI 2
U JUN 185 Pukkimäen Roope ERI 1
U KÄY 186 Kamu EH 1
N JUN 187 Huntersheart Illusia HYL
N AVO 188 Gora EH 1
länsisiperianlaika,
tuomari Markku Kipinä
N NUO 189 Tayga Iz Zalesskogo Grada H
samojedinkoira,
tuomari Markku Kipinä
N PEN 190 Agrarium Every Day Must Be My Dream 1 KP ROP-PENTU
N PEN 191 Viileän Valtiaan Taikaa Hymyssä 2.
U JUN 192 Catch My Spirit’s First Mover ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
U JUN 193 Jäähelmen Hole In One ERI 2
U JUN 194
U AVO 195 Talvituuli Still Loving You ERI 1
N JUN 196 Iso Engel Aada ERI 1 SA PN 4 VARA-SERT
N JUN 197 Jäähelmen Tunturin Helmi EH 4
N JUN 198 Jäähelmen Tunturin Tarina ERI 3
N JUN 199 Vadelmatassun Princess Anastacia ERI 2
N NUO 200 Jäähelmen Heart Of Gold EH 3
N NUO 201 Jäähelmen Keep On Rocking ERI 2
N NUO 202 Vadelmatassun Samba Of Moscow ERI 1
N AVO 203 Eloveena ERI 1 SA PN 2 SERT
N AVO 204 Iciveitican Born To Be Lollypop H
N AVO 205 Talvituuli Tuulinen Tulikukka EH 2
N VAL 206 All My Dreams Of Serako Maybtso ERI 1 SA PN 1 VSP
N VAL 207 Jäähelmen All My Loving ERI 2 SA PN 3
KASV 1005 kennel Jäähelmen EI ESITETTY
siperianhusky,
tuomari Markku Kipinä
U PEN 208 Canever Daywalker From Grave 1 KP ROP-PENTU
U PEN 209 Canever Hellboy From Heaven 2 KP
N PEN 210 Arctic Soul Special Vivian 1.
U JUN 211 Excalibur Sword Of King Pride Of Siberia ERI 1 SA PU 2 SERT
U JUN 212 Little Black Magic Legend Of The Spirit EH 2
U NUO 213 Arctic Power Speed Triple EH 1
U AVO 214 Canever Haades ERI 1 SA PU 1 ROP
U AVO 215 Nordysak Show Count To Ten ERI 2
N JUN 216 Caroline HYL
N JUN 217 Glowing Moon Bashful Beauty EH 1
N NUO 218 Arctic Power Rocket Roadster ERI 1
N AVO 219 Zabava Zoloto Yuga EH 2
N AVO 220 Zaltana Rise Above ERI 1 SA PN 1 SERT VSP
N KÄY 221 Bedarra Okey Dokey Artichokey ERI 2
N KÄY 222 Ulvovankuun Diamondgirl ERI 1
suomenpystykorva,
tuomari Sakari Poti
U JUN 223 Loukkaharjun Kullan Frodo ERI 1 SA
U NUO 224 Mauno ERI 2 SA PU 2 VARA-SERT
U NUO 225 Pykälän Metsän Valtias ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
U AVO 226 Karvalan Peni ERI 1 SA PU 3
U AVO 227 Manu ERI 2 SA PU 4
U AVO 228 Ronikon Rommi H
N JUN 229 Bedlam Quuloiste ERI 2 SA
N JUN 230 Bedlam Quunvalo ERI 1 SA PN 2 SERT
N JUN 231 Martukan Nana POISSA
N NUO 232 Jokikylän Tiuku EH 1
N NUO 233 Lakeuden Komia Metsänvaltiatar H
N NUO 234 Retki-Rekun Nella T
N AVO 235 Loukkaharjun Strömmas Tessa EH 3
N AVO 236 Pettukangas Ronja ERI 1 SA PN 3 VARA-SERT
N AVO 237 Villihanhen Tessa EH 2
N KÄY 238 Hakojen Pippa ERI 1 SA PN 4
N KÄY 239 Tukkikankaan Lenja POISSA
N KÄY 240 Bertta EH 2
N VAL 241 Loukkaharjun Aito Lempi ERI 1 SA PN 1 VSP
suomenlapinkoira,
tuomari Sakari Poti
N PEN 242 Tirhan Bienna 1 KP ROP -PENTU
U JUN 243 Eisenfest Continental ERI 1 SA PU 3
U JUN 244 Savumerkin Rapatessa Roiskuu ERI 2
U AVO 245 Cimulin Eminemi ERI 3 SA PU 4
U AVO 246 Expected Valkokämmekkä ERI 2 SA PU 2 VARA-SERT
U AVO 247 Lecibsin Sote ERI 4
U AVO 248 Mustinkulman Jänkäjustus ERI 1 SA PU 1 SERT FI MVA ROP
U AVO 249 Peikkovuoren Kismet ERI
U VAL 250 Cantavia Liekinloimu ERI 1 SA
U VAL 251 Naavanuttu Bach ERI 2 SA
N JUN 252 Expected Espresso ERI 1 SA PN 2 SERT
N JUN 253 Mustinkulman Maskotti ERI 2
N NUO 254 Jokikylän Neiti Ansa EH 2
N NUO 255 Lumohelmen Adalmiina EH 3
N NUO 256 Tähtiturkin Auriga ERI 1 SA PN 3 VARA-SERT
N AVO 257 Expected Lapinvuokko ERI 1 SA PN 4
N AVO 258 Meikäläisen Auringontaiga EH 3
N AVO 259 Mustinkulman Lumituisku EH 2
N VAL 260 Arctic Hero’s Delia ERI 1 SA PN 1 VSP
jämtlanninpystykorva,
tuomari Sakari Poti
U PEN 261 Kahvanahon Hauli 1 KP VSP-PENTU
N PEN 262 Hirvikairan Rönskä 1 KP ROP-PENTU
U JUN 263 Masi ERI 1
U JUN 264 Mökö EH 2
U KÄY 265 Erävillin Apollo POISSA
U KÄY 266 Havukkamäen Kaapo ERI
U KÄY 267 Kahvanahon Kenraali ERI 1 SA PU 1 SERT FI MVA ROP
U KÄY 268 Karukoivun Patruuna ERI 2 SA PU 2 VARA-SERT
U KÄY 269 Kougstabackens Ragge ERI
U KÄY 270 Mosku ERI
U KÄY 271 Mustikkaharjun Nemo EH
U KÄY 272 Mustikkaharjun Upi ERI 3 SA PU 3
U KÄY 273 Nousuajan Rymu ERI
U KÄY 274 Varpukallion Dacapo ERI
U KÄY 275 Varpukallion Dexi EH
U KÄY 276 Varpukallion Dexter ERI 4 SA PU 4
U KÄY 277 Varpukallion Vekkuli EH
N JUN 278 Hirvenhaukkuja Lumi H
N JUN 279 Hirvenhaukkuja Luru ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT
N JUN 280 Kuirinmäen Kira EH 4
N JUN 281 Nokituvan Dalla ERI 2 SA PN 4
N JUN 282 Raikukorven Binna ERI 3
N JUN 283 Ritokorven Usva EH
N JUN 284 Varpukallion Essi EH
N NUO 285 Linnuskorven Hottis EH 1
N KÄY 286 Huhtian Lulu ERI 2 SA PN 3
N KÄY 287 Onnivaaran Vitsi POISSA
N KÄY 288 Pahtajoen Jassu H
N KÄY 289 Pystytuulen Justiina EH
N KÄY 290 Rentoniemen Lyyli EH 4
N KÄY 291 Ristilän Andrina ERI 3 SA
N KÄY 292 Väkitukon Pimu ERI 1 SA PN 1 SERT FI MVA VSP
KASV 1006 kennel Varpukallion
karjalankarhukoira,
tuomari Sakari Poti
U AVO 293 Vihteljärven Vikkelä Kessi ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
U KÄY 294 Hirviparoonin Rölli ERI 1 SA PU 1 SERT FI MVA VSP
U KÄY 295 Huhtian Kolja H
N JUN 296 Hirviparoonin Naawa ERI 1 SA PU 3
N JUN 297 Korpunen Helmi ERI 2
N JUN 298 Korpusen Halla ERI 3
N NUO 299 Korpusen Elsa EH 1
N AVO 300 Jämäkän Sipriina EH 1
N KÄY 301 Hirviparoonin Siru ERI 2 SA PN 2 VARA-SERT
N KÄY 302 Kuorikan Ritu ERI 1 SA PN 1 SERT FI MVA ROP
N KÄY 303 Ojan Amma EH
N KÄY 304 Orakuru Bella ERI 4 SA
N KÄY 305 Sorronkorven Pimu EH
N KÄY 306 Vihteljärven Vikkelä Veela ERI 3 SA PN 4

TULOKSET SUNNUNTAI 4.2.

bichon frise,
tuomari Maija Mäkinen
U JUN 307 Ladykiller’s Hello Handsome POISSA
U JUN 308 Whitemoonwalker David Beckham ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
U AVO 309 Saurelia Pitcher’s Trick ERI 2
U AVO 310 Wyomaers Who Needs Brakes ERI 1 SA PU 1 SERT FI MVA VSP
U VET 311 Jitterbop Bloody Nightmare ERI 1 SA PU 3 ROP-VET
N JUN 312 Ladykiller’s Heidi Klumsy POISSA
N NUO 313 Zirrhan Warrior Princess ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
N AVO 314 Lovely White’s Keep Calm Im Awesome EH 3
N AVO 315 Sugerin Her Majesty The Queen ERI 1
N AVO 316 Whitemoonwalker Heaven Sent Seadra EH 4
N AVO 317 Whitemoonwalker Promised Charmandelan ERI 2
N VET 318 Ladykiller’s Drama Queen POISSA
N VET 319 White Pixy’s Seems Like Glory EH 2
N VET 320 Whitemoonwalker Lady In Black ERI 1 SA PN 2 VSP-VET
KASV 1007 kennel Whitemoonwalker EI ESITETTY
havannankoira,
tuomari Maija Mäkinen
N PEN 321 Sinpegamento Adorable Pequeña 1. KP ROP-PENTU
U JUN 322 Cottonwood Casmir Shopard H
U JUN 323 Cottonwood Chacharel Amor EH 3
U JUN 324 Darkchocolate EH 4
U JUN 325 Dazzling Paws Amazing Love ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
U JUN 326 Habaneros Lindos Dagfinn ERI 2
U NUO 327 Divanera Gioco Oro Brillante ERI 1 SA PU 3 VARA-SERT
U NUO 328 Sanillan Totally Mr Cool POISSA
U NUO 329 Sanillan Voodoo Magic POISSA
U AVO 330 Kindly Sweetheart Huckleberry H
U AVO 331 Wilderness Amazingly Brave ERI 1 SA
U VAL 332 Bellezza’s Diamonds For Ever ERI 2 SA PU 4
U VAL 333 Wilderness Absolutely First ERI 1 SA PU 2
N JUN 334 Cottonwood Caya Escada H
N JUN 335 Dancingqueen ERI 1 SA PN 4 VARA-SERT
N JUN 336 Dazzling Paws Amazing Darling ERI 2
N JUN 337 Divanera Ho Il Glamour EH
N JUN 338 Havahelmin Aada Adalmiina EH
N JUN 339 Havastar’s Chyrstal Clementine ERI 3
N JUN 340 Sanillan Wonderful Nani ERI 4
N NUO 341 Havasaar Esmeralda EH 2
N NUO 342 Sanillan Viva La Vida ERI 1 SA PN 3 SERT
N AVO 343 Habaneros Lindos Bienvenida EH 3
N AVO 344 Jatakabi’s Turn Up The Love EH 4
N AVO 345 Sanillan Love And Joy ERI 1 SA
N AVO 346 Sanillan Queenly Chic ERI 2
N VAL 347 Divanera Bella Divina ERI 1 SA PN 2
N VAL 348 Divanera Elegante Amor Divine ERI 1 SA
N VAL 349 Jatakabi’s Hot Highflyer ERI 3 SA
N VET 350 Torcedore’s Femenil Como Diva ERI 1 SA PN 1 ROP ROP-VET
KASV 1008 kennel Divanera 1 KP ROP-KASV
KASV 1009 kennel Sanillan EI ESITETTY
kiinanharjakoira,
tuomari Maija Mäkinen
N PEN 351 Viavrois Allday Anarchy 1 KP ROP-PENTU
U JUN 352 Maybell´s Alpha Omega ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
U JUN 353 Pideraq’s Mr Morris Mätitahna EH 3
U JUN 354 We Can’t Stop Princes De La Roses ERI 2
U NUO 355 Pideraq’s Kissin Kärpässuihke ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
U VAL 356 Ascoolasme ERI 2
U VAL 357 Chattanooga´s Hevisaurus ERI 1 SA PU 3
N JUN 358 Kaitlin Miss Little Kiss Kiss Bang ERI 1
N JUN 359 Kaitlin Night Sky Nannannaa EH 2
N NUO 360 StormblÅstens Heart Of Fire EH 1
N AVO 361 Black-Diva’s Hey U I’m Miss Vite ERI 2 SA PN 2 VARA-SERT
N AVO 362 Xtra Bold Bubble Witch Saga ERI 1 SA PN 1 SERT FI MVA ROP
N VAL 363 Pideraq’s Elegant Toydoll ERI 1 SA PN 3
mopsi,
tuomari Maija Mäkinen
N PEN 364 Lonely Rider´s Pink Panther 2.
N PEN 365 Wonghoff Madonna 1 KP ROP-PENTU
U JUN 366 Bewille’s Puccini EH 2
U JUN 367 M&m’s My Royal Present EH 3
U JUN 368 Wonghoff Kenzo ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
U AVO 369 Gangam-Style Of Parexcellence ERI 1
N JUN 370 Strandsmedjans Estelle ERI 2
N JUN 371 Talvenhaltian Shiny Heart ERI 1 SA PN 3 VARA-SERT
N AVO 372 Onward Win Magic Guise ERI 1 SA PN 2 SERT VSP
N AVO 373 Orris Odorous Magic Guise EH 3
N AVO 374 Wonghoff Gioia Essenza H
N AVO 375 Wonghoff Issey Miyake P P EH 2
N VET 376 Wonghoff Bibi ERI 1 SA PN 2 ROP-VET
KASV 1010 kennel Wonghoff EI ESITETTY
tiibetinterrieri,
tuomari Maija Mäkinen
U JUN 377 Willavan Vallaton Veikko EH 2
U JUN 378 Willavan Valloittava Vilho EH 1
U AVO 379 Chambanya Zil-Can Lamleh ERI 1
U AVO 380 Hömpötin Genious Guy POISSA
U VAL 381 Chambanya U-Tshu Lamleh ERI 1 SA PU 1 ROP
U VAL 382 Karamain Utse Samye ERI 2
U VAL 383 Pindaros Jammin’ EH 3
U VET 384 Pindaros I’m In The Mood ERI 1 SA PU 2 ROP-VET
N JUN 385 Hömpötin Villasta Tuuloo Läpi POISSA
N JUN 386 Karamain Xanthea H
N NUO 387 Hömpötin Ulda Gufightar POISSA
N AVO 388 Hömpötin Nefertiti POISSA
N AVO 389 Willavan Belinda ERI 1
N VET 390 Pindaros I Want U Around ERI 1 VSP-VET
KASV 1011 kennel Hömpötin POISSA
isovillakoira mu/ru/va,
tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
U AVO 391 Carlos EH 1
U VAL 392 Martina´s Matteo ERI 1 SA PU 1 ROP
keskikokoinen villakoira ha/ap/pu,
tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
U AVO 393 Littlefun’s Family Guy EH 1
U AVO 394 Olymbinar`s Quentyn EH 2
N AVO 395 Tittukan Fanny ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
keskikokoinen villakoira mu/ru/va,
tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
U JUN 396 Littlefun’s Joy Of Kindness EH 2
U JUN 397 Z Chumatskogo Shljanu Myhajlo ERI 1
U NUO 398 Filagon Easy To Fly ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
N JUN 615 Filagon Eternal Flame ERI 2
N JUN 399 High Heels Ms Moneypenny ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT
N JUN 400 Littlefun’s Just For Fun ERI 3
N AVO 401 Canmoy’s Burlesque ERI 1 SA PN 1 SERT FI MVA ROP
kääpiövillakoira ha/ap/pu,
tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
U AVO 402 Kartanon Kruunu Toffee Ultra EH 1
N JUN 403 Littlefun’s Incredible Cute POISSA
N AVO 404 Littlefun’s Fast And Furious ERI 1 SA PN 1 SERT FI MVA ROP
kääpiövillakoira mu/ru/va,
tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
U JUN 405 Nefers What A Macho Fantastico ERI 1
U JUN 406 Smart Connection Casual ERI 2
U JUN 407 Yamit Muskat Mr Equerry ERI 3
U NUO 408 Terhomäen Own Way Walker ERI 1
U VAL 409 Nobleset’s Irish Coffee ERI 1 SA PU 1 ROP
N AVO 410 Agidream’s Teenage Princess ERI 1 SA PN 1 SERT FI MVA VSP
N AVO 411 Nobleset’s Indigo ERI 2
toyvillakoira,
tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
U JUN 412 Equerry’s Truth Or Dare ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
U NUO 413 Silver Honey Fra Diavolo H
N JUN 414 Magic Moments Sedy Vevoda POISSA
japanese chin,
tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
U JUN 415 Almazy Amura Dzhentelmen ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
N JUN 416 Jadechin Ai Ni Megumare H
ranskanbulldoggi,
tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
U PEN 417 Koivumaanchi’s Aslak Arhel 2. KP
U PEN 418 Koivumaanchi’s Aukusti Atreu 3.
U PEN 419 Mörkömurinan Lumimies
U PEN 420 Tanderoza Mr Madcon POISSA
U PEN 421 Tanderoza Mr Minion 4.
U PEN 422 Tanderoza Mr Mommox 1. KP ROP-PENTU
N PEN 423 Friedrich’s Bling Bling 3.
N PEN 424 Koivumaanchi’s Aili Ainokainen 1. KP VSP-PENTU
N PEN 425 Mörkömurinan Jäähelmi 4.
N PEN 426 Tanderoza Miss Maniac 2.
U JUN 427 Friedrich’s Zoolander ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
U JUN 428 Mix Line’s Easy On The Eyes EH 2
U NUO 429 Mörkömurinan Kotitonttu EH 1
U AVO 430 Callalians Charlie Brown EH 3
U AVO 431 Hugo Azzurro Tesoro ERI 1 SA 2 VARA-SERT
U AVO 432 Mix Line’s Dreaming Of Luck EH 2
U VAL 433 Rottwood Forever N Ever POISSA
N JUN 434 Callalians Diamond Eyes EH 3
N JUN 435 Cierra K Chatove Oblasti EH 4
N JUN 436 Kesna Kez Le Petit Favorie ERI 1
N JUN 437 Spice Mill’s Elderflower EH 2
N AVO 438 Callalians Call Me Coco EH 3
N AVO 439 Callalians Chantilly Lace EH 2
N AVO 440 Royalgrowl A Kind Of Magic ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
KASV 1012 kennel Callalians 1.
tiibetinspanieli,
tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
N PEN 441 Dawana Queen Of Hearts For Suvijan 1 KP ROP-PENTU
N PEN 442 Tib-Sak Raili 2.
U JUN 443 Unelma Linnan Kullan Kimallus ERI 1 SA PU 4
U NUO 444 Linsdown Gregory Peck ERI 1 SA PU 2 SERT
U NUO 445 Vuorenrinteen Harry ERI 2
U AVO 446 Chakiran Noah EH
U AVO 447 Kiiramanna Tutankhamon ERI 3
U AVO 448 Tashi-Gong New Look ERI 1 SA PU 3 VARA-SERT
U AVO 449 Tor Oskan Ricardo ERI 2
U AVO 450 Vuorenrinteen Giorgio EH 4
U VAL 451 Kiiramanna Never Make You Cry ERI 1 SA PU 1 VSP
N JUN 452 Kiranmays Joy Of My Life EH 3
N JUN 453 Lecibsin Mandy POISSA
N JUN 454 Tib-Sak Pirjo ERI 2
N JUN 455 Vuorenrinteen Mariella ERI 1 SA PN 3 VARA-SERT
N NUO 456 Kiiramanna Lasalle H
N NUO 457 Kiiramanna Stracciatella POISSA
N NUO 458 Kiiramanna Time After Time ERI 1 SA PN 4
N NUO 459 Tib-Sak Malla ERI 2
N NUO 460 Tib-Sak Minttu POISSA
N NUO 461 Vuorenrinteen Hawa EH 3
N AVO 462 Mow-Zow Golden Girl EH 3
N AVO 463 Mäntykartanon Q-Poppana ERI 2
N AVO 464 Toyway Leight Vi-Vian ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
N VAL 465 Mow-Zow Bon Bo-Nita ERI 1 SA PN 2
N VET 466 Cirikit Simba`s Kiera ERI 1 SA ROP-VET
KASV 1013 kennel Kiiramanna EI ESITETTY
KASV 1014 kennel Vuorenrinteen 1 KP ROP-KASV
chihuahua lyhytkarvainen,
tuomari Markku Kipinä
U PEN 467 Mistyway Let The Good Times In 1 KP ROP-PENTTU
N PEN 468 Lilliputin Camomilla 2.
N PEN 469 Mistyway Lady Sings The Blues 1. KP VSP-PENTU
N PEN 470 Ziraline’s Top Shiny Heart POISSA
U JUN 471 Siruliinun Sir Ashton ERI 1
U AVO 472 Rix Chix Iq EH 2
U AVO 473 Topolino Garibaldi ERI 1
U VAL 474 Milone’s Good To Be Me ERI 1 SA PU 1 ROP
U VET 475 Sawyer ERI 1 VSP-VET
N JUN 476 Topolino Thumbeline EH 1
N NUO 477 Lady Bellissima Retenybe ERI 2
N NUO 478 Tiny Tulips Cool Girl ERI 1 SA PN 2 SERT
N NUO 479 Topolino Tintarella EH 3
N AVO 480 De Gozette Stepperinja ERI 2 SA PU 4
N AVO 481 Hopna`s Northern Florencia ERI 1 SA PN 3 VARA-SERT
N AVO 482 Lollypop My Pride And Joy EH 4
N AVO 483 Mable Syrup Juicy Couture La La EH
N AVO 484 Topolino Foschia EH 3
N VAL 485 Mistyway All About Eve ERI 1 SA PU 1 VSP
N VET 486 Redenstamm Opera Queen ERI 1 ROP-VET
KASV 1015 kennel Topolino 1 KP ROP-KASV
chihuahua pitkäkarvainen,
tuomari Markku Kipinä
U PEN 487 Diamante Bebs Sweet Malibu Lover 1.
N PEN 488 Diamante Bebes Bel Air Baby 4.
N PEN 489 Helminan Sweet Juliet 1. KP ROP-PENTU
N PEN 490 Merdora´s Vidabella 2. KP
N PEN 491 Topolino Pipanchu 3.
U JUN 492 Boldmian  Tease Please H
U JUN 493 Boldmian Secret Crush ERI 1 SA PU 4
U JUN 494 Keijupuiston Absolutely Iceman ERI 2
U NUO 495 Divaliinan Look How Cute I Am H
U NUO 496 Helmiäisen House Of Cards ERI 1 SA PU 3 VARA-SERT
U NUO 497 Nesitte’s Knockout Keanu ERI 2
U NUO 498 Nevanperä`von White Star EH 3
U AVO 499 Little Phoenix’s Veritate Et Virtue EH 4
U AVO 500 Minipippurin Don Johnson ERI 2 SA PU 1 SERT ROP
U AVO 501 Redenstamm Skyfall ERI 2
U AVO 502 Sulotuulen Highway Star ERI 3
U VAL 503 Diamante Bebs Majo Manuel ERI 1 SA PU 2
U VAL 504 Little Phoenix’s Big In Japan EH 2
U VET 505 Chimiwas Gideon Grafton EH 1
N JUN 506 Chikatan A Kind Of Magic POISSA
N JUN 507 Etalon Radosti Milana ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT
N JUN 508 Neditte´s Lovely Lola ERI 2
N JUN 509 Nefrosinan Isadora POISSA
N JUN 510 Starray Shining Star ERI 3
N NUO 511 Helminan Cute Candy ERI 1 SA PN 1 SERT VSP
N AVO 512 Boldmian Magica De Spell ERI 4
N AVO 513 Hopna’s Northern Felia ERI 1
N AVO 514 Little Phoenix’s Omne Trium Perfectum EH
N AVO 515 Little Phoenix’s Veritas Aequitas ERI 2
N AVO 516 Nevanperä`von Blue Angel Star ERI 3
N VAL 517 Little Phoenix’s Ex Tenebris Lux ERI 1
N VET 518 Baltic Delight Dulsineja ERI 1 ROP-VET
N VET 519 Chimiwas Gilda Grace ERI 2
KASV 1016 kennel Little Phoenix’s 1 KP ROP-KASV
griffon belge,
tuomari Markku Kipinä
U AVO 520 Klimmer’s Christopher Robin EH 1
N JUN 521 Noella’s Baroness Of Roterr EH 1
griffon bruxellois,
tuomari Markku Kipinä
U AVO 522 Pink Paw`s High Fashion EH 1
U VET 523 Harpersband Andrey Arshavin ERI 1 ROP
N JUN 524 Klimmer`s Daisy Duck ERI 1
kiinanpalatsikoira,
tuomari Markku Kipinä
N VAL 526 Utopian Be Jacqueline Lee ERI 1 SA PN 1 ROP
kromfohrländer,
tuomari Markku Kipinä
U JUN 527 Alobelin Hulivili EH 1
U AVO 528 Beduar’s Altum Silentium ERI 1 SA PU 1 SERT FI MVA ROP
U AVO 529 Beduar’s Ars Gratia Artis EH 2
N AVO 530 Beduar’s Alea Iacta Est ERI 1 SA PN 1 SERT FI MVA VSP
lhasa apso,
tuomari Markku Kipinä
U JUN 531 Siimline’s Sharif ERI 1
U AVO 532 Siimlines Chic Choix X Factor ERI 1 SA PU 2
U VET 533 Chic Choix Ta Sen Knockout ERI 1 SA PU 1 ROP ROP-VET
N AVO 534 Taivaskatseen Hienohelema ERI 2
N AVO 535 Taivaskatseen Ihana Elisa ERI 1
petit brabancon,
tuomari Markku Kipinä
U JUN 536 Joffrey ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
N AVO 537 Herttainen High Fidelity ERI 2
N AVO 538 Pacey Blooming Violet ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
pienileijonakoira/löwchen,
tuomari Markku Kipinä
U AVO 539 Chic Choix Tour De Chic ERI 1 SA PU 1 SERT FI MVA VSP
N JUN 540 Royalgrowl Dawn Girl ERI 1 SA PN 1 SERT FOP
cavalier kingcharlesinspanieli,
tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
U PEN 541 Blue Moon Cavaliers Best In Show 1 KP ROP-PENTU
N PEN 542 Suloisen Herranjestas Minkälainen POISSA
U JUN 543 Giggling Rubinstein ERI 2
U JUN 544 Giggling Star Catcher ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
U NUO 545 Bernheart’s Black Is Black EH 1
U NUO 546 Blue Moon Cavaliers You Can Win EH 2
U NUO 547 Ullanmäen Midnight Blue Ocean EH 3
U AVO 548 Capadeno Eliott Bel Songuer ERI 4
U AVO 549 Craigowl Osnaburg ERI
U AVO 550 Lavelas ERI 3
U AVO 551 Liane’s Key Royal ERI 1 SA PU 2 VARA-SERT
U AVO 552 Royal Romance I’m Mcdreamy ERI 2 SA PU 3
U AVO 553 Sonza’s Offroad Master EH
U VAL 554 Blu Moon Cavaliers Nikolai For Aranel EH 1
N JUN 555 Blue Moon Cavaliers Abby H
N JUN 556 Radix Sensation ERI 1
N NUO 557 Blue Moon Cavaliers U Got The Look EH 2
N NUO 558 Capadeno Royal Madeleine EH 1
N AVO 559 Blenjoy Ice Caramel ERI 1 SA PN 1 SERT FI MVA VSP
N AVO 560 Blue Moon Cavaliers Rhapsody ERI
N AVO 561 Dinetan Crystal Champange ERI 3
N AVO 562 Magnumin Ambrose ERI 4
N AVO 563 Panda’s Dream Of Leicester ERI 2 SA PN 2 VARA-SERT
KASV 1017 kennel Blue Moon Cavaliers EI ESITETTY
bostoninterrieri,
tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
U AVO 564 Shandita’s Christmas Story ERI 1 SA PU 1 SERT FI MVA ROP
N JUN 565 Power Of Love Perly Z Pelagii ERI 1
kingcharlesinspanieli,
tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
N PEN 566 Ggrafinya Iz Severnogo Grafstva 1 KP ROP-PENTU
U AVO 567 Lankcombe Noel POISSA
N VAL 568 Bonitos Companieros Deluxe Strawberry POISSA
papillon,
tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
U PEN 569 Stridsmarkens Night Rider 1. KP ROP-PENTU
U AVO 570 Show Elveras Lexus ERI 1
U VET 571 Roni ERI 1 ROP-VET
N JUN 572 Darfil J’adore Dior ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
N NUO 573 Winter Pride Kiss Me Forever ERI 1 SA PN 2 VARA-SERT
N AVO 574 Dabbler’s Dancing Diamond EH 1
N VAL 575 Siljans Macroon Morning Connection ERI 1
phalene,
tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
N AVO 576 Adile POISSA
prahanrottakoira,
tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
U PEN 577 Millgret Lucky 1. KP ROP-PENTU
N NUO 578 Chakiran Summerstormin Ariel EH 1
N AVO 579 Finfideln Eterna Entusiasta H
N AVO 580 Finfideln Fama De Figurn EH 1
coton de tulear,
tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
N PEN 581 Diabolic Clown New Moon 1. KP ROP-PENTU
N PEN 582 Nessie Z Vrani Osady 2. KP
U JUN 583 Admiral Nelson Iz Zalesskogo Grada EH 2
U JUN 584 Hopeanuolen Ihmeellinen Onni ERI 1
U AVO 585 Ilveskosken Whiskey Sour POISSA
U AVO 586 Raivarin Jerry Cotton EH 2
U AVO 587 Topi ERI 1
N NUO 588 Cheriban Delilah-Mangolia ERI 1
N NUO 589 Whitegold Cotton’s Certainly Special EH 2
maltankoira,
tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
U PEN 590 Minartan Be My Bodyguard 1. KP VSP-PENTU
N PEN 591 Minartan Be My Bunnyguard 1. KP ROP-PENTU
U JUN 592 He Is An Idol Of Blue Moonlight´s World EH 1
U NUO 593 Downslopes Snow Bunting POISSA
U AVO 594 Adesso Nessun Dorma Dell’antica Storia ERI 1 SA PU 1 SERT FI MVA ROP
N AVO 595 Classical Princess Of Blue Moonlight´s World EH 1
shih tzu,
tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
U VAL 596 Fly Fly Hanky Panky ERI 1 SA PU 1 ROP
U VAL 597 Heidiway’s Bright Boy ERI 2
N AVO 598 Fly Fly Honky Tonk Woman ERI 1 SA PN 1 SERT VSP
N AVO 599 Zyss Rainbow Lullaby ERI 2
N VET 600 Heidiway’s All My Heart ERI 1 ROP-VET
bolognese,
tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
U PEN 601 Crystalrose’s Luciano 1. KP ROP-PENTU
U JUN 602 Crystalrose’s Sheridan Bucket H
U AVO 603 Bounien Quicksilver ERI 1
U VAL 604 Bounien One In The Eye ERI 1 SA PU 1 VSP
N JUN 605 Bounien Ultimate Gift ERI 2
N JUN 606 Luminosa Questa Stella Cadente ERI 1
N AVO 607 Bounien Queen Bee ERI 1 SA PN A SERT FI MVA ROP
N AVO 608 Luminosa Pepita D’oro POISSA
KASV 1018 kennel Bounien 1 KP ROP-KASV
venäjänbolonka,
tuomari Veli-Pekka Kumpumäki
U JUN 609 Russkaya Roskosh Hrabroe Serdtse ERI 1 SA PU 2 SERT
U NUO 610 Fly Fly Easy Lover At Abendito’s ERI 1
U VAL 611 Zvezdnyi Triumf Dorofey ERI 1 SA PU 1 ROP
N JUN 612 Talisman Zapada Darina EH 1
N AVO 613 Coco Chanell Krasotka Moja ERI 2 SA PN 2 VARA-SERT
N AVO 614 Samira’s Garden Cleopatra Hope ERI 1 SA PN 1 SERT VSP

 

Ilmoittautumisia koskevat tiedustelut ark. klo 1-19 puh. 040-41 71 501
tai info@bob-brand.fi.
Muut tied. ari.sillanpaa@ippnet.fi.

Näyttelytoimikunta on joutunut tekemään tuomarimuutoksia ja mikäli haluat peruuttaa koirasi osallistumisen näyttelyyn tuomarimuutoksen vuoksi (merkitty aikatauluun *-merkillä) ilmoita siitä kirjallisesti viimeistään 1.2.2018 osoitteeseen Ari Sillanpää, Koskirannantie 257, 39700 Parkano tai sähköpostitse ari.sillanpaa@ippnet.fi 
Ilmoita koiran nimi sekä omistajan tiedot ja tilinnumero, minne maksu palautetaan.

Osa FCI 5 ryhmän kehistä on ulkona. (Huom. Pakkasraja).

 

Parkano lauantai 3.2.2018

 

kehä 1 (sisällä)
Maija Mäkinen (79)
spitzien mittaus 9.50
saksanpystykorva, keeshond/wolfspitz 7 10.00
kleinspitz, musta/ruskea 5
kleinspitz, muun väriset 10
mittelspitz, musta/ruskea 8
mittelspitz, muun väriset 9
mittelspitz, valkoinen 3
pomeranian 14
grosspitz, musta ja ruskea 1
* basenji 8 12.45
* portugalinpodengo, sileäkarvainen, pieni 5
* faaraokoira 2
* buhund 1
* länsigöötanmaanpystykorva 6
kehä 2 (sisällä)
Markku Kipinä (16)
japaninpystykorva 11 9.00
chow chow 5
Veli-Pekka Kumpumäki (57)
lapinporokoira 8 10.00
pohjanpystykorva 9
valkoinen ruotsinhirvikoira 1
amerikanakita 8
shiba 8
* etnankoira 1
* eurasier 4
* akita 10
meksikonkarvatonkoira, keskikokoinen 1
meksikonkarvatonkoira, iso 1
alaskanmalamuutti 6
kehä 3 (ulkona)
Markku Kipinä (70)
harmaa norjanhirvikoira 31 10.00
itäsiperianlaika 5
länsisiperianlaika 1
samojedinkoira 18
siperianhusky 15
kehä 4 (ulkona)
Sakari Poti (84)
suomenpystykorva 19 10.00
suomenlapinkoira 19
jämtlanninpystykorva 32 11.30
karjalankarhukoira 14

Parkano sunnuntai 4.2.2018
kehä 1
Maija Mäkinen (84)
bichon frise 14 9.00
havannankoira 30
kiinanharjakoira 13
mopsi 13
* tiibetinterrieri 14
kehä 2
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (76)
villakoirien mittaus 8.50
isovillakoira mu/ru/va 2 9.00
keskikokoinen villakoira ha/ap/pu 3
keskikokoinen villakoira mu/ru/va 6
kääpiövillakoira ha/ap/pu 3
kääpiövillakoira mu/ru/va 7
toyvillakoira 3
japanese chin 2
ranskanbulldoggi 24 10.00
tiibetinspanieli 26
kehä 3 
Markku Kipinä (74)
chihuahua lyhytkarvainen 20 9.00
chihuahua pitkäkarvainen 33
griffon belge 2 11.15
griffon bruxellois 3
kiinanpalatsikoira 2
kromfohrländer 4
lhasa apso 5
petit brabancon 3
pienileijonakoira/löwchen 2
kehä 4
Veli-Pekka Kumpumäki (74)
cavalier kingcharlesinspanieli 23 9.00
bostoninterrieri 2
kingcharlesinspanieli 3
papillon 7
phalene 1
prahanrottakoira 4
* coton de tulear 9 10.45
* maltankoira 6
* shih tzu 5
* bolognese 8
* venäjänbolonka 6

Ryhmäkilpailut:
Lauantai FCI 5 Markku Kipinä
Paras veteraani Maija Mäkinen
Paras kasvattajaryhmä Markku Kipinä

Sunnuntai FCI 9 Maija Mäkinen
Paras veteraani Markku Kipinä
Paras kasvattajaryhmä Maija Mäkinen
Best in Show Markku Kipinä