Ruovesi 19.8.2017 – FCI 5 &7/8

19.8.2017 Ruovesi

FCI 5 ja FCI 7/8, myös pennut  (7-9kk).

Kauko-Pohjan Nuorisoseura, Pohjankyläntie 375, 34450 Jäminkipohja.
Järj. Hyyrylän metsästäjät  ry ja Pohjois-Hämeen ajokoirakerho.

 

KUTSUKIRJE

Best in Show 19.8.2017 (Harto Stockmari)

  1. lyhytkarvainen saksanseisoja
    Riekkohaun Camu
    om. Antti Alarotu, Orivesi
  2. pomeranian
    Chosen One Sunflower Scarlett
    om. Anni Von Hertzen-Mäkelä, Juupajoki

RYHMÄ 5 (Juha Putkonen)

  1. pomeranian
    Chosen One Sunflower Scarlett
    om. Anni Von Hertzen-Mäkelä, Juupajoki
  2. siperianhusky
    Arctic Soul Only One Dream
    om. Mari Pajaskoski, Koria
  3. faaraokoira
    Reedly Road Overtop
    om. Johanna Valkama & Mikko Ikonen, Vantaa
  4. kleinspitz, muun väriset
    Baileydream’s Aragorn
    om. Suvi Vesterinen, Korpilahti

RYHMÄ 7/8 (Harto Stockmari)

  1. lyhytkarvainen saksanseisoja
    Riekkohaun Camu
    om. Antti Alarotu, Orivesi
  2. punainen irlanninsetteri
    Jet Star’s Pretty Bit Lady Pop
    om. Eevi Huttunen, Salokunta
  3. novascotiannoutaja
    Tinderfox Be Bop A Lula
    om. Elina Kylmälä & Arto Kylmälä, Keuruu
  4. kultainennoutaja
    Clearing Pond`s James Dean
    om. Soile Lehtinen, Pori

BIS-veteraani (Juha Putkonen)

  1. samojedinkoira
    Talvituuli Peaceful Pearl
    om. Susanna Neva & Ari Neva, Kangasala As.
  2. kultainennoutaja
    Clearing Pond’s Flying High
    om. Hanna Pohjatalo & Riikka Aholammi, Noormarkku
  3. mittelspitz, musta/ruskea
    Damirazin Catacauno
    om. Eija Tuominen
  4. siperianhusky
    Lumion Alfa Polaris
    om. Anni Mettälä, Renko

BIS-kasvattaja (Juha Putkonen)

  1. cockerspanieli
    kennel Sugarvalley
    om. Maarit Hintikka Kaipola
  2. siperianhusky
    kennel Arctic Soul
    om. Mari Pajaskoski,Koria
  3. mittelspitz, muun väriset
    kennel Damirazin
    om. Eija Tuominen, Hämeenlinna
  4. fieldspanieli
    kennel Bogdogs
    om. Susann Salminen

 

TULOKSET

amerikanakita
N AVO 1 Taraknowles eri1, SA, PN1, sert, ROP
alaskanmalamuutti
U KÄY 2 Ataciara Katto-Kassinen  eri1, SA, PU1, sert, Mva, ROP
N JUN 3 Our Dream Reality Stealth Star  eh1
N JUN 4 Zadun Dark Glamour  h
N AVO 5 Wittdream’s Wild Supermoon  eh1
N KÄY 6 Ataciara Ronja Ryövärintytär  eh1
N VAL 7 Malgang`s Breakinng The Waves  poissa
chow chow
N JUN 8 Riihikallion Walokki  eh1
N AVO 9 Flameborough Ebony Eniza Bee  eri1, SA, PN1, sert, Mva, ROP
N AVO 10 Riihikallion Rosmariini  h
N AVO 11 Zimnyaya Vishnya Iz Uralskoi Legendy  poissa
eurasier
N AVO 12 Invidus Caelestis  poissa
N VET 13 Invidus Azariah  poissa
itäsiperianlaika
U AVO 14 Bavel  poissa
japaninpystykorva
U VAL 15 Tamilan Zakarry  eri2, SA, PU2
U

U

VAL

VET

19

16

Saarnion Purezento

Nelivedon Aarre

 eri1, SA, PU1, ROP

eri1, SA, PU3, ROP-vet

N JUN 17 Saarnion Rippana  eri1, SA, PN1, sert, VSP
N JUN 18 Sakura Zensen Taya  eh2
faaraokoira
U NUO 20 Reedly Road Overtop eri1, SA, PU1, sert, ROP
N AVO 21 Northgate’s Red Riding Hood  eri1, SA, PN1, sert, Mva, VSP
basenji
U AVO 22 Vanguardian Vim And Vigor  eri1, SA, PU1, sert, VSP
N NUO 23 Ajibu Pennies From Heaven  eri1, SA, PN1, sert, ROP
N AVO 24 Vanguardian Until All Hours  eri1, SA, PN2, vase
grosspitz, musta ja ruskea
N JUN 25 Basnauz Amara
keeshond
N PEN 26 Waatan Impatiens  PEK1, KP, ROP-pentu
U JUN 27 Waatan Humulus  eri1
U AVO 28 Kellokukka Alvar  eh
N AVO 29 Demicle’s Drop Dead Gorgeous  hyl
N AVO 30 Storywood Miss Moneypenny  eri1, SA, PN1, sert, ROP
N VAL 31 Waatan Gentiana  eri1, SA, PN2
samojedinkoira
U JUN 32 Catch My Spirit’s First Mover  eri1, SA, PU2, vase
U NUO 33 Snowmist Rock Pooh Bear  eri1, SA, PU1, sert, VSP
U AVO 34 Valonkajon Maailma On Minun  eh1
N JUN 35 Frostbite’s Valkyrie’s Mystery  eri1, SA, PN1, sert, ROP
N AVO 36 Funny Fabric Lucky Blue Duck  eh2
N AVO 37 Snowmist Eeny Meeny Miny Mo  eri1, SA, PN2, vase
N VET 38 Talvituuli Peaceful Pearl  eri1, SA, PN3, ROP-vet
pomeranian
U NUO 39 Darikar Peregrine  eri1, SA, PU1, sert, VSP
U VAL 40 Chosen One Vision Of Love  eri1, SA, PU2
N JUN 41 Baby-Doll’s Bit By Bit  poissa
N JUN 42 Walk On Clouds Keep A Secret  h
N NUO 43 Tirhan Yes Please  eh1
N AVO 44 Hanlait Ringa-Tinga  eh1
N VAL 45 Chosen One Sunflower Scarlett  eri1, SA, PN1, ROP
shiba
U NUO 46 Runokuono Beniyuki  eri1, SA, PU1, sert, ROP
U AVO 47 Laggan Noriaki  h
kleinspitz, musta/ruskea
N JUN 48 Basnauz Black  Brie  eri2, SA, PN2, vase
N JUN 49 Lecibsin Tuuliviiri  eri1, SA, PN1, sert, ROP
kleinspitz, muun väriset
N PEN 50 Baileydream’s Devij  PEK1, KP, ROP-pentu
U VAL 51 Baileydream’s Aragorn  eri1, SA, PU1, ROP
N JUN 52 Mustaojan Lovely Liana  eri1, SA, PN2, vase
N AVO 53 Mustaojan Idoli  eri1, SA, PN1, sert, VSP
kleinspitz, valkoinen
N JUN 54 Ukontuulen Jääkukka  eri1, SA, PN1, sert, ROP
N VAL 55 Unitiuhti  poissa
mittelspitz, musta/ruskea
U JUN 56 Damirazin Öisin Tähtipoika  eri1, SA, PU2, sert
U VAL 57 Damirazin Ihmeen Lumottu Miekka  eri1, SA, PU1, VSP
U VAL 58 Pauli  eri2, SA, PU3
N NUO 59 Damirazin Ällikällä Lyöty  eh2
N NUO 60 Damirazin Älykkyystesti  eri1
N AVO 61 Yokotai Sweet Chili  poissa
N VAL 62 Damirazin Henkien Kätkemä  eh1
N VAL 63 Hulmukan Neela  poissa
N VET 64 Damirazin Catacauno  eri1, SA, PN1, ROP, ROP-vet
KASV 501 kennel Damirazin  KASV1, KP, ROP-kasv
mittelspitz, muun väriset
U JUN 65 Damirazin Bohjan Kruunu  eri1, SA, PU3, vase
U JUN 66 Ukontuulen Rosvo-Ritari  poissa
U VAL 67 Damirazin Yhä Yllättäjä  eri2, SA, PU2, sert
U VAL 68 Jineritz Coone  eri1, SA, PU1, ROP
U VET 69 Damirazin Yllättäjä  poissa
N AVO 70 Krispesan Idella Idealist  eh
N AVO 71 Sirbendur April Surprise  eh
N VAL 72 Damirazin Lumi Enkeli  eh2
KASV 502 kennel Damirazin  –
mittelspitz, valkoinen
U AVO 73 Joutsenvaaran Zeppelin  eh1
portugalinpodengo, sk, keskikokoinen
U JUN 74 Epico Da Aquae Flaviae  eri1, SA, PU1, sert, ROP
portugalinpodengo, sk, pieni
N AVO 75 Beoline Bola De Neve  eri1, SA, PN1, sert, ROP
portugalinpodengo, kk, pieni
U JUN 76 Beoline Shuva  eri1, SA, PU2, sert
U VAL 77 Caramelon Must Be Magic  eri1, SA, PU1, ROP
N NUO 78 Beoline Veleiro  eri1, SA, PN1, sert, VSP
N AVO 79 Sandeisan Joia  poissa
harmaa norjanhirvikoira
U JUN 80 Misuttaren Brutus  eh1
U NUO 81 Kruunukorven Kessu  eri1, SA, PU1, sert, ROP
U NUO 82 Pikkukallen Luka  eh2
N KÄY 83 Karpaasin Armi  poissa
N KÄY 84 Pelittäjän Linda  eri1, SA, PN1, sert, VSP
suomenpystykorva
U AVO 85 Rantarinteen Tiko  eri1, SA, PU1, sert, ROP
N AVO 86 Piitu  eh1
N KÄY 87 Hakojen Pippa  eri1, SA, PN1, sert, VSP
jämtlanninpystykorva
U JUN 88 Ristilän Amiral  eri1, SA, PU2, vase
U JUN 89 Vit Mossens Jäger  h
U AVO 90 Havulan Nasse  eh3
U AVO 91 Kokalmuksen Hani  eri1, SA, PU1, sert, VSP
U AVO 92 Kokalmuksen Hessu  eh2
U AVO 93 Malakarämäkän Elvis  h
U AVO 94 Raiku  h
U KÄY 95 El Rico  eri1
U KÄY 96 Joensivun El Perro  eh2
U KÄY 97 Mustikkaharjun Jopi  poissa
U VAL 98 Tuike Korven Boris  eri1, SA, PU3
N JUN 99 Kehäketun Inga  eh1
N NUO 100 Tuike Salon Ceera  eh1
N AVO 101 Huhtian Lulu  eh1
N KÄY 102 Joensivun El Kinaa  eh2
N KÄY 103 Kokalmuksen Tellu  eri1, SA, PN1, ROP
karjalankarhukoira
U AVO 104 Korpusen Erno  poissa
N AVO 105 Eräpyhän Elli  eh1
lapinporokoira
U PEN 106 Cossaks Urbanic Uula  PEK1, KP, ROP-pentu
U JUN 107 Ahulin Oka  eh1
U AVO 108 Pakkaslaulun Hymy Herkässä  h
N AVO 109 Cranefield’s Pearly Frozen Akebia  eh1
pohjanpystykorva
U JUN 110 Eisenfest Continental  eh1
U JUN 111 Riihisillan Muotitietoinen  h
U NUO 112 Eisenfest Lapatossu  eh1
U AVO 113 Arctic Hero´s Hehku  h
U AVO 114 Heldalan Juippi  eri1, SA, PU1, sert, ROP
U AVO 115 Lecibsin Ohjaaja  eri2, SA, PU3, vase
U AVO 116 Vanilla ’s Honey Once Again  eh3
U VAL 117 Syysauringon Kultakypärä  eri1, SA, PU2
N JUN 118 Tähtiturkin Auriga  eri1, SA, PN2, sert
N AVO 119 Ahulin Wilma Wipeltäjä  eh1
N VAL 120 Arctic Hero’s Delia  eri1, SA, PN1, VSP
pohjanpystykorva
U JUN 121 Yavanna’s Sebastian  eri1, SA, PU1, sert, ROP
N NUO 122 Minros Haukku-Hilma  h
N NUO 123 Tuike Lehdon Jippo  eh1
N AVO 124 Kaunokki  eri1, SA, PN1, sert, VSP
länsigöötanmaanpystykorva
U AVO 125 Wäliharjun Harmaa Hukka  eh1
N JUN 126 Ihanhelmi Aito Frendi  eri1, SA, PN1, sert, ROeh2P
N JUN 127 Sharinjah Kikatus  eh2
N JUN 128 Sharinjah Koriste  eh3
N NUO 129 Wäliharjun Humppa Heila  eh1
N AVO 130 Sharinjah Skrållan  eh2
N AVO 131 Sharinjah Supatus  eri1, SA, PN2, vase
siperianhusky
U PEN 132 Nordysak Show Da Donut Boy  PEK1, KP, ROP-pentu
U JUN 133 Lumion De Bruyne  h
U JUN 134 Talismaanin Lemmy Runs With Shooting Star  eh1
U AVO 135 Arctic Soul Power Of Love  eri1, SA, PU3, vase
U AVO 136 Joensivun Kaappi-Kake  eh2
U KÄY 137 Arctic Soul Forstal’s Legend  eri1, SA, PU1, VSP
U KÄY 138 Arctic Soul Icebreaker  eri2
U KÄY 139 Kefeus King’s Daler  eh3
U VET 140 Lumion Alfa Polaris  eri1, SA, PU2, sert, ROP-vet
N JUN 141 Talismaanin Moonlight Shadow Luciferina  eh1
N AVO 142 Sudensuukon Once In A Lifetime  eh1
N KÄY 143 Kefeus King’s Dinar  eri1, SA, PN2, sert
N KÄY 144 Sudensuukon Winter Is Coming  eh3
N KÄY 145 Tuuli  eh2
N KÄY 146 Vesterelva’s Dronning  h
N VAL 147 Arctic Soul Only One Dream  eri1, SA, PN1, ROP
N VET 148 Arctic Soul Hot Honey  eri1, SA, PN3, VSP-vet
N VET 149 Arcticorchid  eh3
N VET 150 Lumion Aava Pirena  eri2, SA, PN4. vase
KASV 503 kennel Arctic Soul  KASV1, KP, ROP-kasv
italianseisoja
N JUN 151 Heinäaron Ma Va La  eri1, SA, PN1, sert, ROP
gordoninsetteri
U AVO 152 Loukasahon Danny  h
N JUN 153 Taika Power’s Beloved  eri1, SA, PN1, sert, ROP
kk saksanseisoja
U JUN 154 Taikavuoren Eskimo  eri1, SA, PU1, sert, VSP
U AVO 155 Taikavuoren Kooma  h
U KÄY 156 Laajanluovin Vara-Serti  h
N NUO 157 Kitiremun Iitu-Ilona  eri1, SA, PN1, sert, ROP
lk saksanseisoja
U AVO 158 Aristoteles  eh3
U AVO 159 Brun-Heim Eros  hyl
U AVO 160 Karpaleton Sisu  eri2
U AVO 161 Pictan Geronimo  eh
U AVO 162 Riekkohaun Camu  eri1, SA, PU1, sert, ROP
U AVO 163 Taka-Tapiolan Taisto  eh4
N JUN 164 Myräkkälän Hp Ronja  eh2
N JUN 165 Outavainun Impi  eh1
N NUO 166 Kolkinkosken Re Pamela  eri1, SA, PN1, sert, VSP
N NUO 167 Sysiässän Ordnar  eh2
N KÄY 168 Sysiässän Mustamaija  eri1, SA, PN2, vase
N VAL 169 Metsosuon Aniara  eri1, SA, PN3
bretoni
U AVO 170 Almkullens Frasse  eri1, SA, PU1, sert, ROP
U AVO 171 Ilo D’alpha Umi Et Sigma Oct  eri2
N AVO 172 Jolki Palki Krasavitsa  eh3
N AVO 173 Luotosen Jemma  eri2
N AVO 174 Yavanna’s Usma  eri1, SA, PN1, VSP
pienimunsterinseisoja
N AVO 175 Nummituvan Florentiina  eri1, SA, PN1, sert, ROP
isomunsterinseisoja
N NUO 176 Finnie Smits V.’t Reuseldal  eh1
N KÄY 177 Korpiaallon Pikku-Myy  eri1, SA, PN1, sert, ROP
englanninsetteri
U JUN 178 Huntingwhite Ekku  eri1
U NUO 179 North Walkers D – Tiera  eri1
punainen irlanninsetteri
U JUN 180 Jet Star’s Pretty Cool Popple  eri1, eh2
U JUN 181 Red Garlic’s Jerky Taby  eh2
U NUO 182 Applegrove True Enough  eh1
U VET 183 Fansett On The Rocks  eri2
U VET 184 Forestset Gallagher  eri1, ROP-vet
N JUN 185 Jet Star’s Pretty Bit Lady Pop  eri1, SA, PN1, sert, ROP
N AVO 186 Finby Isabella  hyl
N AVO 187 Merryview’s Isolde  eh1
weimarinseisoja, lk
N AVO 188 Greygem Aglaia  eri1
amerikancockerspanieli
N PEN 189 Troys Winters Eve Kiss  poissa
U AVO 190 God Bless Vidzhet Vostochnyj Shherbet  eri1, SA, PU1, ROP
N JUN 191 Igra Bez Pravil  eh1
N NUO 192 Candida’s Centerfold  poissa
N VET 193 Pointbreak Good Girl Gone Bad  poissa
kiharakarvainennoutaja
U AVO 194 Hämykiven Aivan Eka Vekara  eh2
U AVO 195 Juhellus Unbelievable Bart  eri1, SA, PU1, sert, ROP
 

N

 

NUO

 

196

sileäkarvainennoutaja

Golden Reed’s Black Pigeon

 

eh1

novascotiannoutaja
U AVO 197 Golden Kosmos Daylight Foxy  eh
N NUO 198 Funny Foot’s Apache Maiden  eri2
N NUO 199 Tinderfox Be Bop A Lula  eri1, SA, PN1, sert, ROP
N KÄY 200 Redadict Measure Maid  eri1, SA, PN2
N VET 201 Ruskaron Semper Rufina  eh
espanjanvesikoira
U JUN 202 Marikharon Morse  eri1, SA, PU1, sert, ROP
N JUN 203 April Design nica  eh1
N NUO 204 Vargas De Tierra De Olivos  eri1, SA, PN1, sert, VSP
N AVO 205 Marikharon Fantastico Floora  eri1, SA, PN2, vase
fieldspanieli
U JUN 206 Bogdogs I Am A Rock  eri1, SA, PU1, sert, VSP
N JUN 207 Bogdogs America  eri2
N JUN 208 Bogdogs Cecilia  eri1, SA, PN2, sert
N VAL 209 Bogdogs Hold Me Now  eri1, SA, PN1, ROP
N VAL 210 Bogdogs Listen To Your Heart  eri2, SA, PN3
KASV 504 kennel Bogdogs  KASV1, KP, ROP-kasv
lagotto romagnolo
U NUO 211 Come Se Cico Tornasse  eri1, SA, PU1, sert, ROP
U NUO 212 Tubero Doro Dieciin Centro  h
N JUN 213 Bigodino’s Fontina D’aosta  poissa
walesinspringerspanieli
N AVO 214 Lloer`s All I Want  eri1, SA, PN1, sert, ROP
englanninspringerspanieli
U NUO 215 Glamorly Glam Rock  eri1, SA, PU1, sert, ROP
U NUO 216 Spring Cheiz Pablo Picasso  eri2
U KÄY 217 Acornhill’s For Heaven’s Sake  eh1
N KÄY 218 Fantasize’s Dance With Me  eri1, SA, PN1, sert, Mva, VSP
clumberinspanieli
N JUN 219 Spice Twice Shasta Daisy  eri1, SA, PN1, sert, ROP
irlanninvesispanieli
N VAL 220 Pooles Ide An Epik Bogdogs  eri1, SA, PN1, sert, ROP
barbet
N KÄY 221 Nuutuksen Eira  poissa
cockerspanieli
U KÄY 222 Drialty Indian Treasure  eri1, SA, PU2, sert, Mva
U KÄY 223 Raccoon’s Best Wishes  eh2
U VAL 224 Lecibsin Stars In The Sky  eri1, SA, PU1, VSP
N JUN 225 Benchmark Goldilocks  eh1
N NUO 226 Sugarvalley Piece Of Sunrise  eri1
N AVO 227 Attenborough Andromeda  eri1, SA, PN2, sert
N AVO 228 Drialty Dance Till The Dawn  eri2, SA, PN4
N AVO 229 Sugarvalley Edge Of The Dream  eri3, SA
N KÄY 230 Sugarvalley Edge Of The Glori  eri1, SA, PN3, vase
N

 

VAL

KASV

231

507

Sugarvalley Midnight Apus

kennel Sugarvalley

 eri1, SA, PN1, ROP

KASV1, KP, ROP-kasv

kultainennoutaja
N PEN 232 Gill’s Miss Cosmona  PEK1, KP, ROP-pentu
U JUN 233 Karvin He Has The Talent  eh1
U NUO 234 Lakahovin Dream Maker  eri1, SA, PU3, vase
U AVO 235 Andrea  h
U AVO 236 Clearing Pond`s James Dean  eri1, SA, PU1, sert, ROP
U AVO 237 Karvin You Are The One  eri3
U AVO 238 Pepstep Crashman  eri2, SA, PU4
U AVO 239 Sarnell You´ll Name It  h
U KÄY 240 Kapplandet’s Hector Barbossa  eri1, SA
U VAL 241 Clearing Pond’s Ice Man  poissa
U VAL 242 Cosmona’s Now Or Never  eri1, SA
U VET 243 Clearing Pond’s Flying High  eri1, SA, PU2, ROP-vet
N JUN 244 Karvin Goldie’s Sun  eva
N JUN 245 Karvin Lilja’s Lollipop  poissa
N JUN 246 Minellin Dreamgirl Little Miss  eri1
N JUN 247 Riverside Fellow’s Glimmer Of Sun  poissa
N JUN 248 Wictoriinan Winter’s Flover  eri2
N NUO 249 Greenhill’s Time Of Fame  eri1, SA, PN3, sert
N NUO 250 Isael Rock My Heart  eri2, SA
N NUO 251 Karvin Strawberry Field  eri3, SA
N NUO 252 Lakahovin Sweet Dream  eh4
N NUO 253 Mäkiharjun Judi Dench  poissa
N AVO 254 Coolmaster Princess Dooris  eri2
N AVO 255 Creamy Whisper’s Story Of Star  eri3
N AVO 256 Koiramäen Ruustinna  eh4
N AVO 257 Sydänmetsän Beyonce  eri1, SA, PN4, vase
N KÄY 258 Noudon Easy To Love  eri1, SA
N VAL 259 Clearing Pond`s Golden Touch  eri1, SA
N VET 260 Joystep`s Unique Design  eri2, SA, PN2
N VET 261 Karvin Cool Copy  eri1, SA, PN1, VSP, VSP-vet
N VET 262 Karvin Nordic Light  poissa
KASV 505 kennel Clearing Pond`s  –
KASV 506 kennel Karvin
labradorinnoutaja
U JUN 263 Ilomenas Genesis  poissa
U NUO 264 Alexsinas Onlylonely  eh3
U NUO 265 Alexsinas On-Off  eri1, SA, PU2, vase
U NUO 266 Brufinn Napi  h
U NUO 267 Piu Amato Christmas Chocolate  eri2
U NUO 268 Strongline’s Xtra Enjoyer  eh4
U AVO 269 Soldalens Northern Star  poissa
U AVO 270 Soldalens Toronto  eri1, SA, PU3
U KÄY 271 Brufinn Ice Storm  h
U KÄY 272 Jyckegårdens Perfect Lambada  poissa
U KÄY 273 Middle River’s Gun Bentley  h
U KÄY 274 Niinivuoren Rento Pate  h
U KÄY 275 Nokinutun Nestori  eri1, SA, PU1, sert, VSP
U KÄY 276 Pellavan Kukan Armas  poissa
U KÄY 277 Siipiveikon Ulkona Ulapalla  h
U KÄY 278 Weljesten Onni  h
U KÄY 279 Windleaf Castle Clash  eh2
U VAL 280 Soldalens Northern Bell  poissa
U VET 281 Chrismes Ibsen Geiranger  poissa
N JUN 282 Fiin Ojasta Allikkoon  eri1, SA, PN3
N JUN 283 Fiin Oksat Pois  eh2
N NUO 284 Do Day’s Nikita  eh1
N NUO 285 Indy Lab Amazing Miss  h
N NUO 286 Lekking Esmeralda  h
N NUO 287 Tähtiharjun Sunny  h
N AVO 288 Do Day’s Dianna  eri2
N AVO 289 Just Known Bride Of A Pirate  eri1, SA, PN2, vase
N AVO 290 Soldalens Jungled Battery  poissa
N KÄY 291 Aika-Koneen Tiadalma  h
N KÄY 292 Eagle Owl’s Unicorn  h
N KÄY 293 Ethusan Yönlilja  eh2
N KÄY 294 Fiin Nightwish  eri1, SA, PN1, sert, ROP
N KÄY 295 Tähtiharjun Viljatuuli  h
N KÄY 296 Waterfowler Bliss  poissa
N VET 297 Sweetmix Flashdance  poissa
N VET 298 Tealway Halfpenny  eri1, ROP-vet

 

 

 

Ilm. koskevat tied. ark. klo 15-19 p. 040-41 71 501, info@bob-brand.fi.
Muut tied. ark. klo 18-20 puh. 046-95 740 54 tai sähköpostitse ruovesi.nayttely@suomi24.fi.

 

 

 

Ryhmäkilpailut:

FCI 5 Juha Putkonen
FCI 7/8 Harto Stockmari
Paras veteraani Juha Putkonen
Paras kasvattajaryhmä Juha Putkonen
Best in Show Harto Stockmari