Ruovesi rn 2019

AIKATAULUT 

Ruovesi ryhmänäyttely 27-28.4.2019

Ruoveden urhei­lukeskus,
Urheilutie 6, 34600 Ruovesi.

Hei Ruoveden näyttelyväki  !

Kirjeitse lähetettävät numerolaput on viety eilen (ke 17.4) Postiin.
Nythän tässä sitten eletään ensin Pääsiäinen ja kun arki koittaa, niin se onkin tiistai,
jolloin ei Suomenmaassa Posti jaa normikirjeitä. Eli nyt tarvitaan kärsivällisyyttä  😊

Kirjeet kolahtavat postilaatikkoihin luultavimmin ke-to (24-25.4), eli juuri ennen näyttelyä.

Sähköiset numerolaput lähetetään tänään (to 18.4).

Toivotan jokaiselle Iloista Pääsiäistä !
                                  Taina / BOB  BRand

Näyttely on ulkonäyttely ja kaikki kehät sijaitsevat hiekkakentällä !

Tuula Savolainen on estynyt tulemaan näyttelyymme.
Kaikki hänelle merkityt rodut arvostelee Marjatta Pylvänäinen-Suorsa.

lauantaina 27.4.  FCI 5 sekä 3/9, myös pennut (7-9kk) sekä Junior Handler
sunnuntaina 28.4.  FCI 1 sekä 4/6, myös pennut (7-9kk) sekä Junior Handler

järj. Pajusen Eräilijät, Ruoveden Metsästysseura, Kurun Erämiehet,
Pirkkalan Koirakerho Piskit.

SISÄÄNPÄÄSYMAKSUT:
pääsylippu 3 €,
parkkilippu 2 €
luettelo 5 €

Ilmoittautumisia koskevat tiedustelut ark. klo 15-19 puh. 040-41 71 501 tai info@bob-brand.fi.

Muut tied. maarit.hintikka@gmail.com, ruoveden.ryhmanayttely2014@gmail.com
puh.  046 892 6141,
Myyntipaikat Hintikka Maarit puh 046 892 6141 maarit.hintikka@gmail.com.,

Ilm. 24.3 menn. 30€, saman om. 2. koira jne. 28€, pennut ja vet. 25€ vet., yli 10v vet ilmaiseksi,
ilm. 25.3-5.4 35€, pennut ja vet. 25€, vet. yli 10v ilmaiseksi,
ilm. 6.4-10.4 kaikki luokat 60€
Junior handler 10 €
FI20 5403 0720 0668 95 OKOYFIHH.

lauantai 27.4.2019

Palkintotuomarit:

Ryhmä 3 Varalla kaikille ryhmä 3 roduille Goran Gladic, Serbia.
airedalenterrieri, dandiedinmontinterrieri, englanninkääpiöterrieri, glen of imaalinterrieri, irlanninterrieri, jackrussellinterrieri, kääpiöbullterrieri, manchesterinterrieri, parsonrussellinterrieri, silkkiterrieri, skotlanninterrieri, skyenterrieri, staffordshirenbullterrieri, walesinterrieri, vehnäterrieri, yorkshirenterrieri Goran Gladic, Serbia,
bullterrieri, kerrynterrieri, lakelandinterrieri, saksanmetsästysterrieri Juha Putkonen,
amerikankarvatonterrieri, amerikankääpiökettuterrieri, amerikanrottaterrieri, andalusianrottakoira, cairnterrieri, ceskyterrieri, japaninterrieri, norfolkinterrieri, norwichinterrieri, tenterfieldinterrieri, valkoinen länsiylämaanterrieri Kirsi Nieminen,
amerikanstaffordshirenterrieri, australianterrieri, bedlingtoninterrieri, borderterrieri, brasilianterrieri, karkeakarvainen kettuterrieri, sealyhaminterrieri, sileäkarvainen kettuterrieri Marjatta Pylvänäinen-Suorsa,

Ryhmä 5 Varalla kaikille ryhmä 5 roduille Juha Putkonen.
ibizanpodencot, islanninlammaskoira, japaninpystykorva, kaanaankoira, kainkoira, kanarianpodenco, kishunkoira, koreanjindonkoira, lunnikoira, perunkarvatonkoirat, portugalinpodengot, grosspitzit, keeshond, kleinspitzit, mittelspitzit, pomeranian, samojedinkoira, thai ridgeback, thaimaanpystykorva, volpino italiano Anneli Sutela,
karjalankarhukoira, länsigöötanmaanpystykorva, länsisiperianlaika, meksikonkarvatonkoirat, musta norjanhirvikoira, pohjanpystykorva, ruotsinlapinkoira, shiba, shikokunkoira, siperianhusky, suomenlapinkoira, suomenpystykorva, taiwaninkoira, valkoinen ruotsinhirvikoira, venäläis-eurooppalainen laika Hilkka Salohalla,
hälleforsinkoira, itäsiperianlaika, jämtlanninpystykorva, lapinporokoira Juha Putkonen,
akita, alaskanmalamuutti, american eskimo dog, amerikanakita, basenji, buhund, chow chow, dansk spids, etnankoira, eurasier, faaraokoira, grönlanninkoira, harmaa norjanhirvikoira, hokkaidonkoira Marjatta Pylvänäinen-Suorsa,

Ryhmä 9 Varalla kaikille ryhmä 9 roduille Goran Gladic, Serbia,
bichon frisé, coton de tuléar, kiinanharjakoira, kiinanpalatsikoira/pekingeesi, lhasa apso Goran Gladic, Serbia,
havannankoira, villakoirat Hilkka Salohalla,
bolognese, cavalier kingcharlesinspanieli, griffon belge, griffon bruxellois, japanese chin, kingcharlesinspanieli, kromfohrländer, löwchen, maltankoira, papillon, petit brabancon, phalène, prahanrottakoira, shih tzu, tiibetinspanieli, tiibetinterrieri Juha Putkonen,
venäjänbolonka, venäjäntoyt Kirsi Nieminen,
ostoninterrieri, chihuahuat, mopsi, ranskanbulldoggi Marjatta Pylvänäinen-Suorsa.

Junior Handler Kirsi Nieminen.

Ryhmäkilpailut:
FCI 3/9 Marjatta Pylvänäinen-Suorsa,
FCI 5 Juha Putkonen,
Paras veteraani Juha Putkonen,
Paras kasvattajaryhmä Kirsi Nieminen,
Best in Show Goran Gladic

sunnuntai 28.4. 2019

Ryhmä 1 Varalla kaikille ryhmä 1 roduille Hilkka Salohalla.
bergamasco, ceskoslovensky vlcak, etelävenäjänkoira, itäeuroopanpaimenkoira, lancashirenkarjakoira, lyhytkarvainen pyreneittenpaimenkoira, mallorcanpaimenkoira, maremmano-abruzzese, picardienpaimenkoira, pieni amerikanpaimenkoira, saarloos wolfhond, serra de airesinpaimenkoira, slovakiancuvac, tsekinpaimenkoira, valkoinenpaimenkoira Anneli Sutela,
belgianpaimenkoirat, bordercollie, hollanninpaimenkoirat, romanianpaimenkoira Antti Nieminen,
ardennienkarjakoira, australian töpöhäntäinen karjakoira, australiankarjakoira, australiankelpie, australianpaimenkoira, beaucenpaimenkoira / beauceron, kuvasz, partacollie, pitkäkarvainen collie, pitkäkarvainen pyreneittenpaimenkoira, sileäkarvainen collie, vanhaenglanninlammaskoira Goran Gladic, Serbia,
bouvier, brienpaimenkoira / briardi, karpaattienkoira, katalonianpaimenkoira, komondor, kroatianpaimenkoira, mudi, owczarek podhalanski, polski owczarek nizinny, pulit, pumi, saksanpaimenkoirat, schapendoes, schipperke, shetlanninlammaskoira, welsh corgit Hilkka Salohalla,

Ryhmä 4 kaikki rodut Marjatta Pylvänäinen-Suorsa,

Ryhmä 6 baijerinvuoristovihikoira, basset artésien normand, basset hound, bretagnenbassetti, briquet griffon vendéen, dalmatiankoira, gascognenbassetti, grand basset griffon vendéen, hannoverinvihikoira, petit basset griffon vendéen, petit bleu de gascogne, petit gascon saintongeois, porcelaine, posavinanajokoira, rhodesiankoira, saukkokoira, schillerinajokoira, serbianajokoira, srpski gonic, steirische rauhhaarbracke, westfälische dachsbracke, vihikoira Marjatta Pylvänäinen-Suorsa,
muut Kirsi Nieminen.

Junior Handler Riikka Halinen.

Ryhmäkilpailut:
FCI 1 Antti Nieminen,
FCI 4/6 Hilkka Salohalla,
Paras veteraani Kirsi Nieminen,
Paras kasvattajaryhmä Antti Nieminen,
Best in Show Hilkka Salohalla