Ruovesi rn 31.8.2019

Ruovesi rn 31.8.2019

FCI    osa5 & osa6 & 7/8 (myös pennut 7-9kk)

TULOKSET

FCI osa 5
FCI osa 6
FCI 7/8

BIS

Bis 1 191 islanninvesispanieli Poole´ s iden Epik´s Love To Pispala om. Pauliina Harju

BIS 2 54 jämtlannin pystykorva Hirvikairan Rönskä om. Annaq Liukku ja Jukka Hongisto

BIS 3 96 suomenajokoira Äkkipojan Älli om. Kari Juutilainen

 

osa 5

RYP 1  54 jämtlanninpystykorva Hirvikairan Rönskä  om. Anna Liukku ja Jukka Hongisto

Ryp 2 7 karjalankarhukoira Evakkonallen Uni om.Janne Ojanperä

Ryp 3 39 harmaa norjan hirvikoira Nokituvan Camo om. Seppo Lampinen

Ryp 4 14 suomenlapinkoira Jarfa´s Qummitus  Risto Oinas

osa 6

Ryp 1  96 suomenajokoira Äkkipojan Älli om. Kari Juutilainen

Ryp 2 64 basset hound Coastridge´s Dragon Lady om. Veera Mäkinen

7 / 8

Ryp 1 191 isrlanninvesispanieli Poole´s Iden Epik´s Love To Pispala om Pauliina Harju

Ryp 2 204 walesinspringerspanieli Robbie Josefina om. Katja Rytkönen

Ryp 3 175 cockerspanieli Finemoon Bring It On om Hanna Nyman & Kalle Wilen

Ryp 3 122 lk saksanseisoja Riistapellon impi om. Miia & Sami Salo

Bis veteraani

BIS 1 213 kultainen noutaja Unique Golden Armani om. Veera Toppari

BIS 2 202 walesinspringerspanieli Benchmark Wyf Chwedi om. Sari ja Robert Erhnholm

Bis 3 123 lk saksanseisoja Metsosuon Aniara om. Anu ja Mika Sulkava

BIS 4 16 suomenlapinkoira Miskajasmin Olkihattu om. Heli Leskinen

BIS Kasvattaja

BIS 1 espanjanvesikoira Aprill Design

BIS 2 basset hound Coastridge`s

 

Kauko-Pohjan Nuorisoseura, Ruovesi, Pohjankyläntie 375, 34450 Jäminkipohja
Järj. Hyyrylän metsästäjät ry ja Pohjois-Hämeen Ajokoirakerho.
Arvostelu alkaa klo 10.

Numerolaput on postitettu.
Kirjeessä lähetetyt nr-laput pitäisi olla perillä viim. keskiviikkona 28.8.

Kutsukirje

ARVIOITU AIKATAULU

kehä 1

Arja Koskelo (67)
labradorinnoutaja 19 10.00
lagotto romagnolo 2
englanninspringerspanieli 3
espanjanvesikoira 9
amerikancockerspanieli 1
cockerspanieli 17 11.30
fieldspanieli 1
irlanninvesispanieli 1
kiharakarvainennoutaja 1
kooikerhondje 4
walesinspringerspanieli 9
kehä 2
Leni Finne (60)
karjalankarhukoira 7 10.00
lapinporokoira 1
pohjanpystykorva 2
suomenlapinkoira 12
# itäsiperianlaika 5
# länsigöötanmaanpystykorva 1
# länsisiperianlaika 1
# suomenpystykorva 3
# kultainennoutaja 16 11.15
islanninlammaskoira 2
# novascotiannoutaja 2
# sileäkarvainennoutaja 8
kehä 3
Raimo Louhio (37)
karkeakarvainen unkarinvizsla 1 10.00
punainen irlanninsetteri 3
bretoni 1
englanninsetteri 3
gordoninsetteri 8
lyhytkarvainen saksanseisoja 6
pitkäkarvainen saksanseisoja 1
karkeakarvainen saksanseisoja 10
bourbonaissinseisoja 1
pienimunsterinseisoja 1
pointteri 2
kehä 4
Sakari Poti (67)
basset artesien normand 1 10.00
basset hound 11
bosanski ostrodlaki gonic barak 1
posavinanajokoira 1
beagle 4
suomenajokoira 28 10.45
* harmaa norjanhirvikoira 11
* jämtlanninpystykorva 10

Ennalta ilmoitettu varatuomari # -merkillä.
Näytt.maksun palautukseen oikeuttava tuomarimuutos * -merkillä.
Tuomari arvostelee n. 15-20 koiraa tunnissa.

Ilm. koskevat tiedustelut ark. klo 15-19 puh. 040-41 71 501 tai info @ bob-brand.fi.
Muut tied. arkisin 16-20 puh 0400-34 23 26  tai sähköpostitse ruovesi.nayttely@gmail.com

 

 

Ryhmäkilpailut:
FCI 5 Leni Finne
FCI 6 Sakari Poti
FCI 7/8 Arja Koskelo
Paras veteraani Arja Koskelo
Paras kasvattajaryhmä Arja Koskelo
Best in Show Leni Finne