Siikajoki 5.8.2017

 

5.8. SIIKAJOKI, Paavola

Paavolan Nuorisoseura, Kirkkotie 6, Paavola

FCI:n ryhmät FCI10, 5/6 myös pennut (7-9kk)
Järj. Ruukin Kennelseura.

 

TULOKSET

 

BIS 1: JÄMTLANNINPYSTYKORVA
Kalakallion Rölli
om. Kari Änäkkälä Kemi

BIS 2: WHIPPET
Hookoplan Helder Postiga
om. Merja Ikonen Jääli

YHDISTETTY RYP 5/6

RYP 1
JÄMTLANNINPYSTYKORVA
43 Kalakallion Rölli
om. Kari Änäkkälä Kemi

RYP2: BASSET HOUND
254 Zhenavi Arnis De Luxe
om. Piia Kilpinen Kemi

RYP 3: RUOTSINLAPINKOIRA
1 Renlundens Thule
om. Roni Heiskanen

RYP 4: KARJALANKARHUKOIRA
106 Koivukorven Pahis
om. Eero Nikula Sotkajärvi

RYP 10

RYP 1 WHIPPET
302 Hookoplan Helder Postiga
om. Merja Ikonen Jääli

RYP 2: IRLANNINSUSIKOIRA
287 Debitus Laetus Legenda
om. Maria-Susanna Nampajärvi

RYP 3: AFGAANINVINTTIKOIRA
317 Thinkpink
om. Jasmin Rainoma

RYP 4: SALUKI
332  Desierto Belleza Hyperborea Divina
om. Heli Kuusikko Jokirinne

MUUT ROP-KOIRAT RYHMÄSTÄ 5

SAMOJEDINKOIRA
Cassias Guapass
om. Tanja Pehkonen & Riitta Tuomaala  Saloinen

ALASKAN MALAMUUTTI
Noatak’s Icewind Kodiak Du Breeze
om. Sari Kinnunen & Marjut Johansson Utajärvi

EURASIER
Berryspitz Akraba
om. Saila Sarre & Leena Marjamäki Ii

LÄNSIGÖÖTANMAANPYSTYKORVA
Kompiaisen Fantastista Menoa
om. Hanna-Mari Takkinen Kuusamo

ITÄSIPERIANLAIKA
Karhunkerääjän Rokka
om. Piia Romppainen Kiiminki

JAPANINPYSTYKORVA
Minako Shiroi Joulun Toivo
om. Minna Nurmela Kempele

PORTUGALINPODENGO KK PIENI
Irezumi Valkyrie Gunnhild
om. Tuija Tuorilainen & Eero Palo-Oja Ylikiiminki

LAPINPOROKOIRA
Cossaks Nordic Nippuri
om. Tanja Ahava & Lasse Maijala Sodankylä

SUOMENLAPINKOIRA
Netvetin Ristiakka
om. Maarit Jaara & Sirpa Hyppönen

SIPERIANHUSKY Demidoff Yammi Cupcake
om. Toni Miettinen Sirniö

ISLANNINLAMMASKOIRA
Aitiorannan Kata Kvennagull
om. Kirsi Honkala Ylivieska

KLEINSPITZ, MUSTA/RUSKEA
Lapintähti Talvi-Kide
om. Kyllikki Kusmin Raahe

KLEINSPITZ MUUN VÄRISET
Pienenpolun Arctic Princess
om. Riikka Lehtosalo Tyrnävä

HARMAA NORJANHIRVIKOIRA
Lehtikankaan Höntti
om. Juhani Silvola

MITTELSPITZ MUSTA/RUSKEA
Hulmukan Laura
om. Riikka Lehtosalo Tyrnävä

MITTELSPITZ MUUN VÄRISET
Gierrat Tsahpe
om. Saila Sarre Ii

POMERANIAN
Nicoret’s Goldilocks
om. Heidi Häkkilä & Sari Jääskeläinen Oulu

KEESHOND
Eerondaali Deathly Hallow
om. Pinja Lämsä Oulu

POHJANPYSTYKORVA
Piilokorven Tella
om. Hanna Nivala & Jaakko Nivala

SUOMENPYSTYKORVA
Kotirovan Velmu
om. Tapio Rauhala Ylivieska

MUUT ROP-KOIRAT RYHMÄSTÄ 6:

SUOMENAJOKOIRA
Helimarin Martti
om. Pekka Kortessalo Raahe

BEAGLE
Ravasgang´s Star Bright
om. Eila West Ytteresse

BRETAGNENBASSETTI
Tuiskupolun Smilla
om. Jonna Olsio & Sulo Tuisku

DALMATIANKOIRA
Botnicus Drama Queen
om. Catrine Johansson Lantto Ullatti

DREEVERI
Bella
om. Jorma Keränen Lasikangas

PETIT BASSET GRIFFON VENDEEN
Fragola Ursus Upeus
om. Veli-Pekka Pellikka Annonen

PLOTTIN AJOKOIRA
Råbockens Chili
om. Aki Reinikainen Haapajärvi

MUUT ROP-KOIRAT RYHMÄSTÄ 10:

 

MUUT ROP-KOIRAT RYHMÄSTÄ 10

SKOTLANNINHIRVIKOIRA
Fritzens Zarah
om. Seppo Prokkola Oulu

AZAWAKH
Tombouktou’s Onyoumah
om. Hanna Myllymäki Oulu

ITALIANVINTTIKOIRA
Ylladian Total Eclipse
om. Leena Jääskelä & Maire Jääskelä Helsinki

BIS-KASVATTAJAT

1: 503 kennel Aitiorannan

kasv. Tiina Kankkunen, Oksava

BIS-VETERAANIT

1: ALASKANMALAMUUTTI
145 Noatak’s Icewind Kodiak Du Breeze
om. Sari Kinnunen & Marjut Johansson  Utajärvi

2: LÄNSIGÖÖTANMAANPYSTYKORVA
67 Jaxonville Maija Poppanen
om. Tuija Liukkonen  Oulu

3: KLEINSPITZ MUUN VÄRISET
186 Pienenpolun Arctic Princess
om. Riikka Lehtosalo  Tyrnävä

4: WHIPPET
309 Hookoplan Harmattan
om. Merja Ikonen Jääli

MUUT ROP-VET KOIRAT:

VENÄJÄNVINTTIKOIRA
298 Coverdale’s Kiprusoff
om. Milla Leskinen Oulu

JAPANINPYSTYKORVA
165 Shiromuku No Akira
om. Meeri Jokela Tyrnävä

ESPANJANVINTTIKOIRA
312 Hot Isle Amaltista
om. Henna Latvamäki & Sari Koponen

ISLANNINLAMMASKOIRA
177 Aitiorannan Kata Kvennagull
om. Kirsi Honkala Ylivieska

KLEINSPITZ MUSTA/RUSKEA
181 Kuurakuonon Ace Of Hearts
om. Lea Tumelius & Karri Viinamäki Ii As.

POMERANIAN
210 Tirhan Gamma Ray
om. Ritva Tuomaala Raahe

KEESHOND
207  Ikurin Quasi Fantasi
om. Marianne Löf Ruotsalo

SUOMENAJOKOIRA
230 Ajolumen Remu
om. Erkki Juntti  Tornio

KARJALANKARHUKOIRA
116 Keroharjun Manta
om. Maija Ahola Salla

BRETAGNENBASSETTI
265 Meccala Niiskuneiti
om. Jonna Olsio

PETIT BASSET GRIFFON VENDEEN
275 Fragola Ursus Upeus
om. Veli-Pekka Pellikka Annonen

KAIKKI TULOKSET
ruotsinlapinkoira
U VAL 1 Renlundens Thule eri1, SA, PU1, ROP
N NUO 2 Vauhtinallen Aika Pakkaus eri1
N VET 3 Herding Instinct’s Divan Nemi eh1
akita
U NUO 4 Tediibea No Daishou eh1
amerikanakita
U JUN 5 Winslett´s Slipknot eri1
U NUO 6 Winslett`s Phantom Traveller poissa
U AVO 7 Winslett’s Werner eri1
N JUN 8 Winslett’s The Enchantress Of Destiny eri1
N NUO 9 Rimestone’s Whole Lotta Rosie eh1
N NUO 10 Winslett’s Ruby The First Blade h
N AVO 11 Mei Hung Maocitan h
N AVO 12 Rimestone’s High Voltage eh1
lapinporokoira
U PEN 13 Korpikairan Lumituisku pek2
U PEN 14 Suukkosuun Tähtien Tuoma pek1, KP, ROP-pentu
U NUO 15 Mieluisa Jänkä Jätkä eri1
U VAL 16 Sarasteen Borokuiskaaja eri1, SA, PU1, VSP
U VET 17 IllerstrÖmmens Mink poissa
N NUO 18 Mieluisa Hillan Milla eh1
N AVO 19 Chevrott’s Wagga Wagga eri1, SA, PN2, sert, Mva
N AVO 20 Cossaks Nordic Navero eri3
N AVO 21 Mieluisa Äkkijyrkkä h
N AVO 22 Mieluisa Äkkimakia eri2, SA, PN3, vase
N VAL 23 Cossaks Nordic Nippuri eri1, SA, PN1, ROP
KASV 501 kennel Mieluisa
siperianhusky
U JUN 24 Knoton Of Sniego Sunys eri1
U KÄY 25 Demidoff Talent Scout eri1, SA, PU1, sert, Mva, VSP
N JUN 26 Wolfinity’s Blaziken eh1
N AVO 27 Talvimyrskyn Moonlight Magic eh1
N AVO 28 Winter Winds Telma eh2
N KÄY 29 Demidoff Yammi Cupcake eri1, SA, PN1, sert, ROP
N KÄY 30 Jääsilmän Jäinen Suudelma eri1, SA, PN2, vase
jämtlanninpystykorva
U JUN 31 Hallaketun Mosku eh2
U JUN 32 Hiltujakin Sulo eri1
U JUN 33 Pyssytorin Eldorado h
U JUN 34 Remus eh3
U JUN 35 Velmu t
U AVO 36 Kaartoahon Ruska eri1, SA, PU2, vase
U AVO 37 Kitinkallion Mix eh3
U AVO 38 Masa poissa
U AVO 39 Piki eh4
U AVO 40 Rantapajun Ate eh
U AVO 41 Vatasuon Nippeli eh2
U KÄY 42 Jytky poissa
U KÄY 43 Kalakallion Rölli eri1, SA, PU1, sert, Mva, ROP
U KÄY 44 Rekkorven Iikka eri1, SA, PU3
U KÄY 45 Tarpomoivan Piki h
N JUN 46 Enonsalon Tiuku eh1
N NUO 47 Eränevan Peppi eri1, SA, PN2, vase
N NUO 48 Honkasalon Akira eh3
N NUO 49 Karhunkaatajan Olga poissa
N NUO 50 Korpionnelan Njuoska eh2
N AVO 51 Amakan Barbie h
N AVO 52 Kaartoahon Hertta eh1
N AVO 53 Kaartoahon Leidigaga h
N AVO 54 Kontiohallan Iita h
N KÄY 55 Asikkolahden Leija eh3
N KÄY 56 Eteläselän Ira h
N KÄY 57 Kulukumiehen Tinka eri2, SA, PN3, vase
N KÄY 58 Raikukorven Ånita eri1, SA, PN1, sert, Mva, VSP
länsigöötanmaanpystykorva
U JUN 59 Rätt O Slätts Farliga Fox h
U NUO 60 Kompiaisen Fiksu Veto eri1
N JUN 61 Kompiaisen Fiiliksen Mukaan eri1, SA, PN2, vase
N JUN 62 Kompiaisen Gertakaikkisen Jees eh2
N NUO 63 Kompiaisen Elämän Ilo h
N NUO 64 Kompiaisen Fantastista Menoa eri1, SA, PN1, sert, ROP
N AVO 65 Grålötens Kellie Kanel Knäcke eri1
N AVO 66 Mizacks Johanna Heart And Soul eh2
N VET 67 Jaxonville Maija Poppanen eri1, SA, PN3, ROP-vet
KASV 502 kennel Kompiaisen kasv1
itäsiperianlaika
U JUN 68 Karhunkerääjän Rokka eri1, SA, PU1, sert, ROP
U NUO 69 Suojarannan Jose eri1, SA, PU2, vase
N JUN 70 Huntersheart Inari t
N KÄY 71 Vihakosken Pimu eri1, SA, PN1, sert, VSP
portugalinpodengo, kk, pieni
N AVO 72 Irezumi Valkyrie Gunnhild eri1, SA, PN1, sert, Mva, ROP
N VAL 73 Irezumi Vinho Verde eri1, SA, PN2
portugalinpodengo, sk, pieni
U NUO 74 Hiltulan Väinö eva
suomenlapinkoira
U PEN 75 Arcticus Fauna New Year’s Champagne pek1, KP, ROP-pentu
N PEN 76 Arcticus Fauna New Year’s Eve pek1
N PEN 77 Lecibsin Kirkas pek2
U NUO 78 Jehnajan Huppana eri1, SA, PU1, sert, VSP
U NUO 79 Kämppärämmeen Näköharha Alias Onni eri2
U NUO 80 Ruskaeemeli eri3
U AVO 81 Lecibsin Udex eri2
U AVO 82 Peikkovuoren Suffeli eri1, SA PU4, vase
U AVO 83 Taigahaun Pakkaspeikon Polkka eh3
U VAL 84 Ikijään Ikuinen Rakkaus eri1, SA, PU2
U VAL 85 Jehnajan Tumpelo eri1, SA, PU3
N JUN 86 Jehnajan Ruutanturruutus eri1, SA, PN3
N JUN 87 Meikäläisen Sadehelmi eh2
N NUO 88 Netvetin Ristiakka eri1, SA, PN1, sert, ROP
N AVO 89 Dagolas Åmenainen eri1, SA, PN2, vase
N AVO 90 Keijukaisten Korpinkuiskaus eri2
N AVO 91 Maijuntuvan Pikisaaren Prinsessa eh3
harmaa norjanhirvikoira
U JUN 92 Golden Mist  Warren h
U NUO 93 Hero eri1
U KÄY 94 Lehtikankaan Höntti eri1, SA, PU1, sert, ROP
N JUN 95 Nipsu eh1
N NUO 96 Emma h
N NUO 97 Hirvirovan Sani h
N AVO 98 Kuuhingon Viki eh2
N AVO 99 Nokituvan Aivan Ensimmäinen eri1
karjalankarhukoira
U JUN 100 Jyry eh2
U JUN 101 Tölömäen Vili eh1
U NUO 102 Kettukaarron Sisu eh2
U NUO 103 Torkotulen Leimu eh3
U NUO 104 Ullastiina Badt Boy eh1
U AVO 105 Vihreärannan Zepe eh1
U KÄY 106 Koivukorven Pahis eri1, SA, PU1, sert, ROP
N JUN 107 Jämäkän Taiga eh4
N JUN 108 Pihkakintun Panda h
N JUN 109 Pihkakintun Peppi eri1
N JUN 110 Rohmoivan Ava eri2
N JUN 111 Torkotulen Kipinä eh3
N JUN 112 Tölömäen Kaira h
N AVO 113 Tölömäen Aata eri1, SA, PN1, sert, VSP
N AVO 114 Tölömäen Alli eh2
N KÄY 115 Käsimäen Tyyne eh1
N VET 116 Keroharjun Manta eri1, ROP-vet
suomenpystykorva
U JUN 117 Chesthill’s Erä-Ukko eh1
U AVO 118 Illansuun Iivari poissa
U AVO 119 Jymy eri2
U AVO 120 Riekkilän Väiski eri1, SA, PU2, vase
U KÄY 121 Kotirovan Velmu eri1, SA, PU1, sert, Mva, ROP
N NUO 122 Naava eh1
N AVO 123 Kira eh3
N AVO 124 Siiwekkään Netta eri1, SA, PN1, sert, VSP
N AVO 125 Sira eh2
samojedinkoira
U PEN 126 Iciveitican Dream The Snowbear pek1, KP, ROP-pentu
U JUN 127 Snowmist Untold Tales Of Yesterday eri1, SA, PU2, sert
U NUO 128 Icivritican Cool Funny Storm eh2
U NUO 129 Snowmist Starlight eri1
U AVO 130 Moon Madness Iz Moskovskoy Metely eri1, SA, PU3
U KÄY 131 Snowmist Quasi Success eh2
U KÄY 132 Snowmist Rock-A-Doodle eh1
U VAL 133 Cassias Guapass eri1, SA, PU1, ROP
N JUN 134 Snowmist Until You Were Gone eh1
N AVO 135 Eloveena eh3
N AVO 136 Iciveitican Way To Go Wildberry poissa
N AVO 137 Iciveitican Å-Lalaa Lucky Touch eri2, SA, PN2, vase
N AVO 138 White Jane’s Cutie For Assandines eri1, SA, PN1, sert, VSP
shiba
U PEN 139 Arnica Montana Black Ogekawa Samurai poissa
valkoinen ruotsinhirvikoira
U AVO 140 Manu h
venäläis-eurooppalainen laika
N AVO 141 Granitsan Terpkaja eh1
alaskanmalamuutti
U JUN 142 Frozen Ear Delta Kipnuk eh1
U AVO 143 Birchrock’s Adroit Boy eh1
U KÄY 144 Attenmut’s Ebenu eri1, SA, PU2, sert, Mva
U VET 145 Noatak’s Icewind Kodiak Du Breeze eri1, SA, PU1, ROP, ROP-vet
N JUN 146 Frozen Ear Delta Chefornak rh3
N JUN 147 Nöhverön Mona-Nore eri2
N JUN 148 Utamuutin Stardust Leonis eri1, SA, PN2, vase
N NUO 149 Arctic Royal’s Elegia eri1, SA, PN1, sert, VSP
N AVO 150 Attenmut’s Gypsy eva
N KÄY 151 Attenmut’s Egilka eri1
N VET 152 Noatak’s Icewind Sitka Du Breeze eri2
N VET 153 Wayok Tark Anernerk eri1, VSP-vet
chow chow
U JUN 154 Ulpukan Falco eri1
cirneco dell ’etna
U AVO 155 Vespinja’s Into eri1
N JUN 156 Vespinja’s Mia Fonte Di Foogel eri1
eurasier
U JUN 157 Berryspitz Akraba eri1, SA, PU1, sert, ROP
U AVO 158 Lumikedon Feikki Ferrari eri1
N JUN 159 Berryspitz Ajanda eri1
N NUO 160 Tuulisenrannan Usvaneito eri1, SA, PN1, sert, VSP
japaninpystykorva
U NUO 161 Minako Shiroi Joulun Toivo eri1, SA, PU1, sert, ROP
U AVO 162 Dreambears Indeed So Cute eri1, SA, PU3, vase
U AVO 163 Siranter’s Chiko eh2
U VET 164 Donorei Cabal Chaval eh2
U VET 165 Shiromuku No Akira eri1, SA, PU2, ROP-vet
N AVO 166 Tesucon Humiko-San eh1
N VET 167 Cloudberry poissa
islanninlammaskoira
U NUO 168 Aitiorannan Radmordingi Raudur eri1
U AVO 169 Aitiorannan Trölli Tröllahesli eri1, SA, PU1, VSP
U VET 170 Aitiorannan Kafteinn Krokur eri1
N JUN 171 Atla poissa
N JUN 172 Tuulenpuuskan Sigurlina Emmasdottir eri1, SA, PN2, vase
N AVO 173 Aitiorannan Bjalla Bondaros eri1, SA, PN3
N AVO 174 Aitiorannan Thoka Thyrniros eri2, SA, PN4
N AVO 175 Aitiorannan Öfga Öskusky eh4
N AVO 176 Aitiorannan Ögn Örlagagydja eri3
N VET 177 Aitiorannan Kata Kvennagull eri1, SA, PN1, sert, ROP, ROP-vet
N VET 178 Surtsey´s E-Emma eri2
KASV 503 kennel Aitiorannan kasv1, KP, ROP-kasv
kleinspitz, musta/ruskea
U AVO 179 Lapintähti Talvi-Kide eri1, SA, PU1, sert, ROP
U VAL 180 Pienenpolun Larenze eri1, SA, PU2
N VET 181 Kuurakuonon Ace Of Hearts eri1, SA, PN1, VSP, ROP-vet
kleinspitz, muun väriset
U NUO 182 Emmaboda Wentzi eri1
U VAL 183 Pienenpolun Angry Bird´s eri1, SA, PU1, VSP
N JUN 184 Graubube Orangefarben Orchidee eri1
N AVO 185 Emmaboda Triumph eri1
N VET 186 Pienenpolun Arctic Princess eri1, SA, PN1, ROP, ROP-vet
N VET 187 Tirhan Added Value eri2
mittelspitz, musta/ruskea
U PEN 188 Bobbydollar pek1, KP, ROP-pentu
U NUO 189 Gierrat Xanto eri1
N VAL 190 Blackbagheera´s True Love eri2
N VAL 191 Hulmukan Laura eri1, SA, PN1, ROP
mittelspitz, muun väriset
U JUN 192 Gierrat Yukon eri1, SA, PU2, sert
U AVO 193 Ciasman Manofmanymissions eri1, SA, PU3, vase
U VAL 194 Gierrat Tsahpe eri1, SA, PU1, ROP
pohjanpystykorva
U JUN 195 Kauppilanjoen Huli eri1, SA, PU1, sert, VSP
U NUO 196 Williwäylä Erämaan Viki eh1
U AVO 197 Tunturinvaaran Ressu eva
N JUN 198 Chaoksen Rr Avra poissa
N JUN 199 Pinni eh1
N AVO 200 Kaunokki eh4
N AVO 201 Piilokorven Tella eri1, SA, PN1, ROP
N AVO 202 Stella eri2
N AVO 203 Tervashatelon Ruusa eri3
N KÄY 204 Donna eh1
saksanpystykorva, keeshond/wolfspitz
N JUN 205 Eerondaali Deathly Hallow eri1, SA, PN1, sert, ROP
N VET 206 Eswood Wilja eri2
N VET 207 Ikurin Quasi Fantasi eri1, SA, PN2, ROP-vet
pomeranian
U AVO 208 Heidelind’s Bnt Famous Forever eri1
U VAL 209 Baby-Doll’s Mac Miller eri1
U VET 210 Tirhan Gamma Ray eri1, SA, PU1, VSP, ROP-vet
N JUN 211 Nicoret’s Goldilocks eri1, SA, PN1, sert, ROP
N NUO 212 Mild Star’s Velvet Desire eri1
suomenajokoira
U JUN 213 Korpikeijun Jyry h
U JUN 214 Kuutarhan Tarunkertoja eh2
U JUN 215 Mannikarin Rokka eh1
U JUN 216 Piiskahännän Huippuhäijy h
U JUN 217 Väinö h
U NUO 218 Helimarin Martti eri1, SA, PU1, sert, ROP
U NUO 333 Korpikijun Peikko h
U NUO 219 Laarinpohjan Seppo eri2
U NUO 220 Pörriäisen Jysky eh3
U NUO 221 Urho h
U AVO 222 Alapörkän Oswald eri1, SA, PU3
U AVO 223 Huikian Aito Aksu h
U AVO 224 Hulakorvan Konsta eri2, SA
U AVO 225 Meripojan Tino h
U AVO 226 Mettäjuntin Raju eh3
U KÄY 227 Ajolumen Upi eri1, SA PU2, vase
U KÄY 228 Hepakan Valtti eh2
U KÄY 229 Villipuron Jymy h
U VET 230 Ajolumen Remu eri1, SA, PU4, ROP-vet
N JUN 231 Kellolan Indi eh1
N JUN 232 Mannikarin Rita h
N JUN 233 Mannikarin Tiuku eh3
N JUN 234 Sissi eh2
N NUO 235 Hallakorven Kati h
N NUO 236 Hallakorven Sara eri1
N NUO 237 Laarinpohjan Kikka h
N NUO 238 Mettäjuntin Lilja eh2
N NUO 239 Tulipätsin Ånpassumu eh3
N AVO 240 Hankosuon Bertta eh2
N AVO 241 Kutinan Peppi h
N AVO 242 Pykäläahon Naksu eri1, SA, PN1, sert, VSP
N AVO 243 Riitu h
N AVO 244 Räntäaamun Pinja h
N AVO 245 Sahtiajon Rita h
N AVO 246 Tellu poissa
N KÄY 247 Kaira eh2
N KÄY 248 Mannikarin Ruska poissa
N KÄY 249 Taika eh1
N AVO 250 Jena h
N VET 251 Pörriäisen Hely eh1
KASV 504 kennel Jani Angeria & Keijo Savela, Tupos
amerikankettukoira
U AVO 252 Boss Jenkki eh1
N JUN 253 Whitedeath eri1
basset hound
U JUN 254 Zhenavi Arnis De Luxe eri1, SA, PU1, sert, ROP
N VAL 255 Kaijanlammen Aabharana eri1, SA, PN1, VSP
beagle
U JUN 256 Maliskan Sulo Sampo eri1
U JUN 257 Ravasgang´s Star Light eri2
U AVO 258 Konttikuusen Reetu poissa
U KÄY 259 Hupiveikko eri1, SA, PU1, sert, Mva, VSP
N JUN 260 Onora eri2, SA, PN2, vase
N JUN 261 Ravasgang´s Star Bright eri1, SA, PN1, sert, ROP
N AVO 262 Sutinan Vekkuliveera eri1
N KÄY 263 Astalan Xenja eri1
bretagnenbassetti
N VAL 264 Tuiskupolun Smilla eri1, SA, PN1, ROP
N VET 265 Meccala Niiskuneiti eri1, SA, PN2, ROP-vet
dalmatiankoira
U JUN 266 O’zone T’aramis poissa
N AVO 267 Botnicus Drama Queen eri1, SA, PN1, sert, Mva, ROP
N AVO 268 Pinavi´s Benek Alma eri2
dreeveri
U JUN 269 Humala-Aron Moska eri1
U AVO 270 Hunajan Jämä h
N JUN 271 Matverin Weera eh1
N AVO 272 Bella eri1, SA, PN1, sert, ROP
N AVO 273 Humala-Aron Tytti eri2
N KÄY 274 Hunajan Joiku eri1
petit basset griffon vendeen
U VET 275 Fragola Ursus Upeus eri1, SA, PU1, ROP, ROP-vet
plottinajokoira
N AVO 276 Råbockens Chili eri1, SA, PN1, sert, ROP
saukkokoira
U AVO 277 Beargarden´s Bidder Blader h
N NUO 278 Beargarden’s Bitter Bilberry h
irlanninsusikoira
U PEN 279 Riverwolf Nikolai pek2
U PEN 280 Riverwolf O’hara’s Celtic pek1, KP, ROP-pentu
N PEN 281 Riverwolf Vanilla Porter pek1
U JUN 282 Riverwolf Polar Star eri1
U NUO 283 Primo Vim Diego h
U NUO 284 Riverwolf Jost Van Dyke eh1
U AVO 285 Gealan Oshawott eh1
U AVO 286 Riverwolf Fredrikson h
U KÄY 287 Debitus Laetus Legenda eri1, SA, PU1, ROP
U VAL 288 Riverwolf Thunderball eh1
U VET 289 Riverwolf Neptunus eh1
N JUN 290 Moralach I’ll Take You Home eh1
N AVO 291 Riverwolf Vanua Lava eh1
N VAL 292 Jaslane´s Like An Angel eri1, SA, PU1, VSP
N VAL 293 Riverwolf Elyse Ros eva
N VAL 294 Riverwolf Shadow eh2
N VET 295 Riverwolf Golden Dream eh1
KASV 505 kennel Riverwolf kasv1
skotlanninhirvikoira
N VAL 296 Fritzens Zarah eri1, SA, PN1, ROP
venäjänvinttikoira
U NUO 297 Bolshajan Gorislav eri1
U VET 298 Coverdale’s Kiprusoff eri1, ROP-vet
N KÄY 299 Nika eh1
whippet
U JUN 300 Dogarium Cotton eri2
U JUN 301 Zaraque’s Lionheart eri1, SA, PU2, sert
U VAL 302 Hookoplan Helder Postiga eri1, SA, PU1, ROP
U VET 303 Bonnywapit Damnsmokin’hot h
N JUN 304 Zaraque’s Keep On Temptation eri1, SA, PN1, VSP
N AVO 305 Hot Isle Quickstep poissa
N AVO 306 Nurkkaniityn Ee Vuan Lumivalakea eh2
N AVO 307 Zaraque´s Just Pure Perfume eri1
N VAL 308 Nine Lives Light Of Love eh1
N VET 309 Hookoplan Harmattan eri1, SA, PU2, ROP-vet
azawakh
N JUN 310 Tombouktou’s Onyoumah eri1, SA, PN1, sert, ROP
espanjanvinttikoira
N PEN 311 Mimosa Julia De L’aulp De Fier pek1, KP, ROP-pentu
N VET 312 Hot Isle Amaltista eri1, ROP-vet
afgaaninvinttikoira
U NUO 313 Papatazin Beefeater poissa
U AVO 314 Punapaulan Noki poissa
U AVO 315 Punapaulan Näre eh1
U VAL 316 Stralucire Mr Peppermint poissa
U VAL 317 Thinkpink eri1, SA, PU1, ROP
N NUO 318 Pramya Fanfare Please eri2
N NUO 319 Punapaulan Priitta eri1
N AVO 320 Celestian Starry Starry Night eri1, SA, PN1, sert, VSP
N AVO 321 Stralucire Saiph Ianthe eh2
italianvinttikoira
U JUN 322 Midas Touch Du Domaine De Chanteloup eri1
U KÄY 323 Ylladian Sunset At Rome eri1, SA, PU1, sert, VSP
U VET 324 Ylladian Ouragan eva
N AVO 325 Miocaron Festival h
N AVO 326 Ylladian Total Eclipse eri1, SA, PN1, sert, ROP
saluki
U NUO 327 Classicus Britannicus eri1, SA, PU1, sert, VSP
N JUN 328 Rudan Netanya eri1
N NUO 329 Soheil Nour Delisha Daneen eri1, SA PN2, sert
N AVO 330 Eirecogteil’s Samaani Vanilla eri1, SA, PN4
N KÄY 331 Shadmore Nimueh eri1, SA, PN3, vase
N VAL 332 Desierto Belleza Hyperborea Divina eri1, SA, PN1, ROP