Uusikaarlepyy 14.9.2019

INFO  suomeksi / på svenska         

14.9. UUSIKAARLEPYY
Juthbacka Hotell, Nykarleby, Juthasvägen 34 66900 Uusikaarlepyy,
FCI:n ryhmä 4 sekä metsästyspystykorvat ja pohjoismaiset paimenpystykorvat FCI:n ryhmästä 5 ja suuret ja pienet ajokoirat FCI:n ryhmästä 6, myös pennut (7-9kk)

järj.  Nykarlebynejdens Kennelförening.
Arv. alkaa klo 10.00.

llm. koskevat tied. ark. klo 15-19 p. 040 4171 501, info@bob-brand.fi, muut tied. Kjell Fellman puh. +358405684606.

Best in Show (Matti Palojärvi)

1. karjalankarhukoira
Bear Busters Ari
om. Kati Lahtinen & Vesa Ruotsalainen

2.suomenajokoira
Kahvanahon Hellekesän Konsta
om. Sakari Poti

3. kk mäyräkoira
Welmu Weli Don Quijote
om. Petteri Helander

BIS-veteraani (Tapani Pukkila)

1. kk mäyräkoira
52                  Welmu Weli Don Quijote
om. Petteri Helander

2. pitkäkarvainen mäyräkoira
37                  Zingarese Äksmisteriosa
om. Sinikka Toppila

3. suomenajokoira
199                Kahvanahon Sahrami
om. Reetta Piirainen

4. beagle
Astalan Tuutti
om. Kai Nyman

BIS-kasvattaja (Tapani Pukkila)

1. islanninlammaskoira
kennel Aitiorannan
kasv. Tiina Kankkunen, Oksava

ryhmä 4 (Tapani Pukkila)

1. kk mäyräkoira
52                  Welmu Weli Don Quijote
om. Petteri Helander

2. kk kaniinimäyräkoira
40                  Tiamauran My Amorella
om. Karoliina Lund

3. pk mäyräkoira
27                  Zenetta’s Dimitrios
om. Maiju Hilakivi & Heikki Kanniainen & Arja Kanniainen

4. lk kaniinimäyräkoira
1                    Magik Rainbow Zz Top
om. Jaana Heinonen

ryhmä 5 (Hannu Talvi)

1. karjalankarhukoira
108                Bear Busters Ari
om. Kati Lahtinen & Vesa Ruotsalainen

2. suomenlapinkoira
156                Taikalumon Kuurankukka
om. Sara Kalapudas

3. jämtlanninpystykorva
92                  Faitas Torax
om. John Karlsson

4. islanninlammaskoira
119                Ginfaxi’s Dagbjartur
om. Heidi Hautala

ryhmä 6 (Matti Palojärvi)

1. suomenajokoira
178                Kahvanahon Hellekesän Konsta
om. Sakari Poti

2. beagle
171                Punapihlajan Kesja
om. Petra Tolvanen

3. dreeveri
173                Juholan Kostaapeli
om. Kati Lahtinen

4. basset hound
160                Zanellon Queenie Weenie
om. Veera Väisänen

 

KAIKKI TULOKSET

lyhytkarvainen kaniinimäyräkoira
U VET 1 Magik Rainbow Zz Top eri1, SA, PU1, ROP, ROP-vet
lyhytkarvainen kääpiömäyräkoira
U VAL 2 Magik Rainbow Radomir eri1, SA, PU1, ROP
N JUN 3 Naa-Naan Täyttä Kultaa eh1
N VAL 4 Saturannan Wiinimarja eri1, SA, PN1, VSP
lyhytkarvainen mäyräkoira
N PEN 5 Keski-Maan Taru PEK1, KP, ROP-pentu
U JUN 6 Aavanmeren Zeppelin eh1
U AVO 7 Hupinan Calle eri1
U AVO 8 Volbeats Alexander eh2
U KÄY 9 Kalle eh1
U VET 10 Tilken Dies Mercurii eri1, SA, PU1, VSP, ROP-vet
N NUO 11 Rizla Rolling On The Deeb h
N AVO 12 Hauenkuonon Pirttihirmu poissa
N AVO 13 Nanni h
N AVO 14 Volbeats Abracadabra poissa
N KÄY 15 Bm Frid Av Siradachs eri1, SA, PN2, sert, Mva
N KÄY 16 Jokahaun Ansa h
N KÄY 17 Keski-Maan Onkaloinen eri4
N KÄY 18 Maastomakkaran Anselmiina eri2, SA, PN4, vase
N KÄY 19 Vulpes Belinda eh
N KÄY 20 Vulpes Kaunis Katriina eri3
N VAL 21 Keski-Maan Elda eri1, SA, PN1, ROP
N VET 22 Lallinsuon Ronja Ryövärintytär eri2
N VET 23 Malwiina vom Nord Wind eri3
N VET 24 Wonder Yap´s Dana eri1, SA, PN3, VSP-vet
pitkäkarvainen kaniinimäyräkoira
N NUO 25 Nelltax Lucky Number One eh1
N VAL 26 Zhemchuzhina Peterburga Halle Berry eri1, SA, PN1, ROP
pitkäkarvainen mäyräkoira
U NUO 27 Zenetta’s Dimitrios eri1, SA, PU1, sert, ROP
U AVO 28 Örnbergets Xenon eh1
U VAL 29 Huppaluuran Kesä-Esa eri1, SA, PU4
U VET 30 Huppaluuran Luksus eri2, SA, PU3, vase
U VET 31 Quickfeet Marco Polo eri1, SA, PU2, VSP-vet
N JUN 32 Hupinen Snorkfröken eri1, SA, PN1, sert, VSP
N AVO 33 Varaventtiilin Viileä Venla eh1
N KÄY 34 Badamtam’s Talk To My Hand eri1, SA, vase
N VAL 35 Festuca Hyacintha eri1, SA, Pn2, sert, Mva
N VET 36 Matleenan Melody eri2, SA, PN4
N VET 37 Zingarese Äksmisteriosa eri1, SA, PN3, ROP-vet
karkeakarvainen kaniinimäyräkoira
U JUN 38 Tiamauran My Baltics eh1
N VAL 39 Taxettes Bohemian Rhapsody eri2, SA, PN2
N VAL 40 Tiamauran My Amorella eri1, SA, PN1, ROP
karkeakarvainen kääpiömäyräkoira
U NUO 41 Tiny Trotter’s Tsehov eh1
N KÄY 42 Mekwit’s Zipparella eri1, SA, PN1, sert, ROP
karkeakarvainen mäyräkoira
U JUN 43 Ristilän Solano eh1
U NUO 44 Aldo eh1
U AVO 45 Holly Blue Da Casa Amarela poissa
U AVO 49 Lassos Disco h
U KÄY 46 Lassos Bosse eh3
U KÄY 47 Lassos Caliber eri2, SA, PU3, vase
U KÄY 48 Lassos Chivas poissa
U KÄY 50 Rivakka Nalle Puh eri1, SA, PU2, sert, Mva
U VET 51 Skogsråa’s Gunvald eh2
U VET 52 Welmu Weli Don Quijote eri1, SA, PU1, ROP, ROP-vet
N JUN 53 Kesyttömän Gertrud eh1
N NUO 54 Curlyco Passionate Fox eri1, SA
N NUO 55 Raitsusaaren Oona eh2
N AVO 56 Bedlam Kuura eri1, SA, PN1, sert, VSP
N AVO 57 Freckle-Face Brilliance poissa
N AVO 58 Hunajavuoren Cinderella eh2
N KÄY 59 Deermossens Gizela eri2, SA, PN3
N KÄY 60 Kesyttömän Dark Dragon eh4
N KÄY 61 Komukorven Tessa eri1, SA, PN2, vase
N KÄY 62 Lassos Carisma eri3, SA, PN4
N VAL 63 Tiaisenmäen Ankkurinappi eri1
N VET 64 Playadel Bergs Jålande Johanna eri2
N VET 65 Welmu Miss Hot News eri1, SA, VSP-vet
KASV 301 kennel Lassos ei esitetty
pohjanpystykorva
N JUN 66 Rinkkavaaran Ruska eri1
suomenpystykorva
N JUN 67 Tiitu eh1
harmaa norjanhirvikoira
U NUO 68 Kaptens Lassi h
U NUO 69 Kyrönmäen E J Juti h
U NUO 70 Syksytuulen Ilpo eri1
U NUO 71 Taranmuorin Birk h
U KÄY 72 Larvmarkens Roki h
U KÄY 73 Vargjägarens Aigl Castro eri1, SA, PU1, sert, ROP
N JUN 74 Palokallion Vanja eri1
N NUO 75 Korpiojan Dina eri2
N NUO 76 Mäentaustan Selma eh3
N NUO 77 Rävas Atena eri1, SA, PN2, vase
N NUO 78 Tiina h
N AVO 79 Hilla eh1
N KÄY 80 Lehtikankaan Likka eri1, SA, PN1, sert, VSP
N KÄY 81 Palokallion Oini Tellu eh2
jämtlanninpystykorva
U JUN 82 Jurrin Mörri eh1
U JUN 83 Ruutinkäryn Armoton h
U NUO 84 Kuirinmäen Lari eri2, SA
U NUO 85 Onnentien  Frans eh3
U NUO 86 Varpukalion Hai eri1, SA, PU2, vase
U AVO 87 Arnold poissa
U AVO 88 Borre h
U AVO 89 Lapinkairan Pil h
U KÄY 90 Aukkohakkuun Akken eri4, SA
U KÄY 91 Aukkohakkuun Arvi eri2, SA, PU3
U KÄY 92 Faitas Torax eri1, SA, PU1, sert, Mva, ROP
U KÄY 93 Goljatbergets Nitro eri3, SA, PÚ4
U KÄY 94 Karika Vänrikki h
U KÄY 95 Tervalehdon Alfa h
N JUN 96 Ruutinkäryn Alibi eh2
N JUN 97 Ruutinkäryn Avatar eri1, SA, PN1, sert, VSP
N AVO 98 Faitas Tikira eri1
N AVO 99 Goljatbergets Lisa eri2
N KÄY 100 Haukkuhurtan Helmi eri1, SA, PN2, vase
N KÄY 101 Pyhävaaran Pikku-Sini eh2
N KÄY 102 Rusmosan Evita poissa
länsigöötanmaanpystykorva
U JUN 103 Pohjannaulan Arvaileva Alias eri1
itäsiperianlaika
U KÄY 104 Winsas Aco eri1, SA, PU1, sert, VSP
N KÄY 105 Siltamiehen Mimosa eri1, SA, PN1, sert, ROP
karjalankarhukoira
U NUO 106 Hautahiekan Sipe eh1
U NUO 107 Korpiritarin Rokka eh2
U AVO 108 Bear Busters Ari eri1, SA, PU1, sert, ROP
U AVO 109 Reino poissa
N NUO 110 Erauspojan Riina eri2
N NUO 111 Juurakkolammen Nokinenä h
N NUO 112 Kovastunturin Kitka eri1, SA, PN1, sert, VSP
N AVO 113 Mettäpöyröön Myy eri1, SA, PN2, vase
N KÄY 114 Evakkonallen Uni poissa
N KÄY 115 Vihteljärven Vikkelä Veela eri1
islanninlammaskoira
U PEN 116 Aitiorannan Lubbi Lukkuriddari PEK1, KP, ROP-pentu
N PEN 117 Ginfaxi’s Rimma Dögg PEK1, KP, VSP-pentu
U AVO 118 Smahildur’s Binni Bokki eri1, SA, PU2, sert, Mva
U VAL 119 Ginfaxi’s Dagbjartur eri1, SA, PU1, ROP
U VET 120 Aitiorannan Kafteinn Krokur eh1
N NUO 121 Aitiorannan Ofeig Olafina eri1, SA, PN1, sert, VSP
N AVO 122 Aitiorannan Polly Piparminta eri1, SA, PN2, vase
N VAL 123 Ginfaxi’s Frigg DraumsLey eri2, SA, PN4
N VAL 124 Smahildur’s Digra Droplaug eri1, SA, PN3
N VET 125 Aitiorannan Kata Kvennagull eri2, SA
N VET 126 Aitiorannan Marsa Mjallhvit eri1, SA, ROP-vet
N VET 127 Blenmarin Brenna poissa
N VET 128 Esja Fr Klettakoti poissa
KASV 302 kennel Aitiorannan KASV1, KP, Rop-kasv
lapinporokoira
U JUN 129 Tinttaraisen Nurinkurin eh1
U NUO 130 Tuhkavuorten Vuorenvalloittaja eh1
U AVO 131 Tinttaraisen Viltinvahti h
N AVO 132 Hagassessan Dur-Ronja eh4
N AVO 133 Kuunkajon Ulapan Kimmellys poissa
N AVO 134 Kuunkajon Viides Vuodenaika eri1, SA, PN1, sert, ROP
N AVO 135 Poikkikorvan Vimpain eri2
N AVO 136 Suukkosuun Kipinän Hetki poissa
N AVO 137 Suukkosuun Syömmen Täyttävä eri3
N VET 138 Pilvipolun Paras-Peera poissa
suomenlapinkoira
U PEN 139 Kuurahelmen Knihti PEK1, KP, ROP-pentu
N PEN 140 Kanervatunturin Pakkasneito PEK1, KP, VSP-pentu
U JUN 141 Pakkaspeikon Waldo eri2
U JUN 142 Pikku-Pakkasyön Sonmoro Senjoro eri2, SA, PU2, sert
U NUO 143 Kanervatunturin Elämäni Rakkaus eri1
U VAL 144 Cimulin Eminemi eri1, SA, PU1, VSP
U VAL 145 Naavanuttu Bach eri3, SA, PU4
U VAL 146 Saraharjun Ootkokamu eri2, SA, PU3
N JUN 147 Pikku-Pakkasyön Brand New Ihanuus eri1, SA, PN4
N AVO 148 Hännänhuiskeen Ihan Hulvaton eri2, SA, PN3, vase
N AVO 149 Jarfa’s Noorvik eri4
N AVO 150 Jokikylän Ketterä Kerttu eri
N AVO 151 Jokikylän Neiti Lyydia eh
N AVO 152 Pakkaspeikon Naava eri
N AVO 153 Savumerkin Mymmeli poissa
N AVO 154 Savumerkin Sudenhetki eh
N AVO 155 Savumerkin Taivaantuli eri3
N AVO 156 Taikalumon Kuurankukka eri1, SA, PN1, sert, ROP
N AVO 157 Tilkkuturkin Hurlumhei eh
N VAL 158 Usvaneidon Brianna eri1, SA, PN2
amerikankettukoira
N JUN 159 Ilo eri1, SA, PN1, sert, ROP
basset hound
N AVO 160 Zanellon Queenie Weenie eri1, SA, PN1, sert, Mva, ROP
grand basset griffon vendeen
N AVO 161 Minskuhoff’s Cotton Candy eri1, SA, PN1, sert, Mva, ROP
schillerinajokoira
N AVO 162 Rullbäckens Bella eri1, SA, PN1, sert, ROP
beagle
U NUO 163 Shortlake Darius eri1, SA, PU3, vase
U NUO 164 Shortlake Doxi eri2
U AVO 165 Sutinan Velipoika eri1, SA, PU2, sert
U AVO 166 Tipulin Poju eri2
U KÄY 167 Astalan Zulu eri1, SA, PU4
U VET 168 Astalan Tuutti eri1, SA, PU1, VSP, ROP-vet
N NUO 169 Shortlake Diamond eri1, SA, PN2, vase
N AVO 170 Maliskan Rantu eri2
N AVO 171 Punapihlajan Kesja eri1, SA, PN1, sert, ROP
N VET 172 Astalan Touchdown eri1, VSP-vet
dreeveri
U JUN 173 Juholan Kostaapeli eri1, SA, PU1, sert, ROP
U KÄY 174 Nattslagets Browning eh1
N JUN 175 Arosuon Luna poissa
N AVO 176 Juholan Riitu eri1, SA, PN1, sert, VSP
eestinajokoira
N NUO 177 Mansikkaloukon Suffeli eri1, SA, PN1, sert, ROP
suomenajokoira
U JUN 178 Kahvanahon Hellekesän Konsta eri1, SA, PU1, sert, ROP
U NUO 179 Målarnsjakthundar Taffel eh1
U NUO 180 Tapahan Lare h
U AVO 181 Lillsand Bertil eri3
U AVO 182 Linnuskorven James eri2
U AVO 183 Muurivuoren Ronaldo eri1, SA, PU2, vase
U AVO 184 Pyry eri4
U VET 185 Kuusala Mörri h
N JUN 186 Kahvanahon Hellekesän Helmi eri1, SA, PN2, vase
N JUN 187 Pikijussin Elma eri3
N JUN 188 Risskogens Manta eri2
N NUO 189 Cucculuuruu Uniikki eh1
N AVO 190 Foxfighter’s Venla h
N AVO 191 Foxfighter’s Vilma poissa
N AVO 192 Risskogens Lexi eri1, SA, PN3
N AVO 193 Taikavuoren Käpy h
N KÄY 194 Jalovainaan Selma eh
N KÄY 195 Lillsand Berta eri4
N KÄY 196 Mellumäen Meili eri1, SA, PN1, sert, Mva, VSP
N KÄY 197 Tuulihaan Becca eri2, SA, PN4
N KÄY 198 Wolfpower Loiste eri3
N VET 199 Kahvanahon Sahrami eri1, ROP-vet

 

14.9 NYKARLEBY

Hotell Juthbacka, Nykarleby, Juthasvägen 34, 66900 Nykarleby,
FCI grupp 4 samt jaktspetsar och nordiska vallhundsspetsar från FCI grupp 5 och stora och små drivande hundar från FCI grupp 6, också valpar (7-9mån).

Arr. Nykarlebynejdens kennelförening.