Ylivieska 5.5.2018 – FCI 4/7 ja 6/9

KUTSUKIRJE (PDF)

NÄYTTELYN TULOKSET LÖYTYVÄT TÄÄLTÄ

5.5. YLIVIESKA
FCI 4/7 ja 6/9, myös pennut.

  

Liikuntakeskus, Närhitie 2.
FCI 4/7 ja 6/9, myös pennut.
Ryhmät 4 ja 9 arvostellaan sisällä, ryhmät 6 ja 7 ulkona.
Järj. Ylivieskan kennelseura.
Arv. alkaa klo 9.00.

ARVIOITU AIKATAULU

KEHÄ 1 SISÄLLÄ
Aleksandra Palumbo Serbia (92)
villakoirien mittaus 8.45
kääpiövillakoira ha/ap/pu 7 9.00
kääpiövillakoira mu/ru/va 10
keskikokoinen villakoira ha/ap/pu 2
keskikokoinen villakoira mu/ru/va 10
isovillakoira ha/ap/pu 2
isovillakoira mu/ru/va 2
toyvillakoira 8
bichon frise 8 11.00
bolognese 6
cavalier kingcharlesinspanieli 28
coton de tulear 9
KEHÄ 2 SISÄLLÄ
Kirsti Louhi (63)
lhasa apso 3 10.00
mopsi 7
venäjänbolonka 6
papillon 4
phalene 9
shih tzu 4
tiibetinspanieli 30 11.30
pennut 1+0, u11 + n18
KEHÄ 3 SISÄLLÄ
Riitta Lahtovaara (7)
Harj. arvostelija Tiina Eskelinen mäyräkoirat
pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira 1 10.00
pitkäkarvainen mäyräkoira 6
Anna Lena Angeria Ruotsi (56)
chihuahua lyhytkarvainen 10 10.30
chihuahua pitkäkarvainen 17
havannankoira 17 12.00
kiinanharjakoira 12
KEHÄ 4 SISÄLLÄ
Zidy Munsterhielm-Ehnberg (73)
mäyräkoirien mittaus  9.45
karkeakarvainen mäyräkoira 10
lyhytkarvainen kääpiömäyräkoira 2
lyhytkarvainen mäyräkoira 13
bostoninterrieri 3
kiinanpalatsikoira 2
kromfohrländer 1
maltankoira 3
venäjäntoy lyhytkarvainen 2
venäjäntoy pitkäkarvainen 1
petit brabancon 1
prahanrottakoira 1
ranskanbulldoggi 20 12.00
tiibetinterrieri 14
KEHÄ 5 ULKONA
Joanna Pronin (44)
englanninsetteri 1 10.00
gordoninsetteri 1
stabijhoun 1
italianseisoja 1
karkeakarvainen saksanseisoja 17
lyhytkarvainen saksanseisoja 15
pitkäkarvainen saksanseisoja 1
pienimunsterinseisoja 2 11.45
punainen irlanninsetteri 4
punavalkoinen irlanninsetteri 1
KEHÄ 6 ULKONA
Riitta Lahtovaara (38)
Harj. arvostelija Tiina Eskelinen amerikankettukoira, dalmatiankoira, dreeveri, kk istrianajokoira, basset hound, beagle, berninajokoira, bretagnenbassetti
venäjänajokoira 1 10.30
amerikankettukoira 1
dalmatiankoira 4
dreeveri 4
karkeakarvainen istrianajokoira 1
basset hound 3
beagle 4 11.00
berninajokoira 1
bretagnenbassetti 1
suomenajokoira 18

 

Ilmoittautumisia koskevat tiedustelut ark. klo 15-19 puh. 040 417 1501, info@bob-brand.fi .
Muut tiedustelut puh. 040 419 6776 klo 16 jälkeen tai johanna@racyred.net .

Palkintotuomarit:
Ryhmä 4 Varalla kaikille ryhmä 4 roduille Riitta Lahtovaara,
pitkäkarvaiset mäyräkoirat Riitta Lahtovaara,
karkea- ja lyhytkarvaiset mäyräkoirat Zidy Munsterhielm-Ehnberg,
Ryhmä 6
kaikki rodut Riitta Lahtovaara,
Ryhmä 7 
Varalla kaikille ryhmä 7 roduille Riitta Lahtovaara,
kaikki rodut Joanna Pronin,
Ryhmä 9 
Varalla kaikille ryhmä 9 roduille Aleksandra Palumbo, Serbia,
bichon frisé, bolognese, cavalier kingcharlesinspanieli, coton de tuléar, villakoirat Aleksandra Palumbo, Serbia,
chihuahuat, havannankoira, kiinanharjakoira Anna Lena Angeria, Ruotsi,
lhasa apso, löwchen, mopsi, papillon, phalène, shih tzu, tiibetinspanieli, venäjänbolonka Kirsti Louhi,
bostoninterrieri, griffon belge, griffon bruxellois, japanese chin, kiinanpalatsikoira/pekingeesi, kingcharlesinspanieli, kromfohrländer, maltankoira, petit brabancon, prahanrottakoira, ranskanbulldoggi, tiibetinterrieri, venäjäntoyt Zidy Munsterhielm-Ehnberg. 

Ryhmäkilpailut:
FCI 4/7 Riitta Lahtovaara,
FCI 6/9 Riitta Lahtovaara,
Paras veteraani Aleksandra Palumbo,
Paras kasvattajaryhmä Kirsti Louhi,
Best in ShowZidy Munsterhielm-Ehnberg